For Consultation

Blog

Dünyayı farklı açılardan algılamak, şehir yaşamının yoğunluğu ve gürültüsünden uzaklaşmak için zihni sakinleştirmek ve rahatlamaya yardımcı olmak için gerçek dünyayı uzaklaştıran modern evler için dekoratif sanat aracılığıyla soyut duygular oluşturabiliriz. Modern yaşam için dekoratif sanatlar olarak adlandırılabilecek ev dekorasyonu ile etkinliği yakalamak, iletişimi ve canlılığı teşvik etmek için bir iç mekanda süslenen nesnel olmayan evler vurgulanır ve renk seçimleri aracılığıyla bu evler beyinle etkileşime girer.

Algedra Grup Tasarım Başkanı Tareq Skaik, diyor ki “Çeşitli uyaranlardan etkilenmeye açığız. İnsanoğlunun büyük ölçüde habersiz olması ve dış etkenleri ev dekorundan, çevreden başlayarak almamıza izin vermesi açıkça anlaşılabilir bir durumdur.''

Soyut sanat, sanat eserleri, tonlar, vurgular, mobilyalar ve daha fazlası, modern evlerin içini güzelleştirebilir ve dergilere layık yüzeyler sunabilir. Algedra iç mimarları, dekoratif sanatta daha fazla özgürlük olduğunu iddia ediyor. Fotoğraf temalı dekorasyonun büyütülmesiyle sağlanan ipuçlarına geçelim.

Soyut dünya için çok yönlü sanat

Soyut sanat, yüzyıl ortası tasarımından modern tarzdaki iç dekorasyona kadar her eve şık bir görünüm ve yüksek düzeyde zevk yansıtabilir; vurgular, yapı, şekil ve renk tonları ile yaratıcı iç tasarım uygulamaları ile kentsel stil atmosferinin odasını etkiler. Bu, ev sahiplerinin düşünce ve duygularının mekansal bir yorumunu verir.

İç tasarım şirketi

Tasarımın çeşitli formları arasındaki hareket

Dekoratif sanat, çok yönlü bir tasarım biçimidir, ancak birçok tasarım biçimini koruyarak yüksek kontrastı artırma arzusu olan herhangi bir kullanıcı için özelleştirilebilir ve yaşam tarzını gerçek dünyanın modern sahnesine taşımak için onlarca yıldır dekoratif sanatın bir parçası olmuştur. Doğru dekor seçimi, sağlıklı bir atmosfer yaratmaya yardımcı olacaktır.

mimarlık firması

Geniş formatlı desenler

Güçlü ve cesur farklı şekil ve boyutlardaki desenler, özellikle büyük dinginlik ve sofistike bir görünüm sunan ipek ve pamuklarla cilalanmış brokarlar için geniş formatlı desenleri düşünceli bir şekilde birleştirmek için sonsuz bir potansiyele sahiptir. Kanepeler, perdeler veya dokuma desenler, sade iç dekorasyon için çok uygun olacaktır.

ev dekorasyonu

Döşemeler, yemek takımları, iç mekanlar veya perdelik kumaşlar, sade ama lüks bir his ile son derece harmanlanan modern odalar için heyecan verici desenle göze hitap edecektir.

Vurgular benzersiz bir görünüm katar 

Geometrik halılar, benzersiz mobilyalar, sarkıt aydınlatma armatürleri veya dokular görsel çekiciliği artırmaya yardımcı olur. En baştan doğru ayrıntıları elde etmek için ince bir denge hissi çok önemlidir. Ahşaplar, özelleştirilmiş aksesuarlar ve en önemlisi demirbaşlar, büyük planınıza konukseverlik için sanatsal bir boyut katabilir. Modern avize, duvar kağıtları, doğrudan ev dekorunun dergi görünümünde olması için gereken parçalardır.

iç tasarım

Renk kontrastı

Kontrast renkler, modern evleri dekoratif sanatın bir parçası olarak dönüştüren güçlü bir araçtır. Ondan yararlanan herkesin ruh halini güçlü bir şekilde etkiler. Bu nedenle, kutsal alanınızla rezonansa girmek için doğru renk paletine sahip olduğunuzdan emin olmalı ve odak noktasını geliştirmek için çarpıcı bir ambiyans yaratmalısınız.

modern ev dekorasyonu

Gece mavisi, kırmızı oda, leylak rüyalar, İskandinav saati veya bulutlu gri, modern görünümlü sanatsal hissi teşvik edebilen “az daha fazladır” şeklinde ortaya çıkan; lüks, minimal ve İskandinav atmosferi yaratacaktır.

Evinize ultra lüks bir his katacak çeşitli tasarım formlarını keşfedin. Algedra İç Tasarım Çalışma Galerisini görüntülemek için tıklayınız.