For Consultation

Blog

Ziyaretçilerin ev hakkında fark ettikleri ilk şey giriş bölümüdür. Bu bölüme büyük bir dikkat gösterilmelidir, ziyaretçilerin kendilerinin karşılandığını hissetmek istemelerinden dolayı ve onları villa veya saray girişinde daha büyük bir güzelliğe hazırlamak için seçkin bir dekora sahip olmalıdır.

Villa ve saray girişleri tasarlanırken dikkat edilmesi gereken çok önemli noktalar vardır:

1. Giriş tasarımı oluşturmak ve inşa etmek için yeterli alanın bulunması, giriş tasarımı boyutuna bağlıdır, bu nedenle, küçük boyutlu bir girişin sadece uygun fiyatlı basit bir tasarıma ihtiyacı vardır. Beyaz veya bej gibi daha açık tonlarda olmasını öneriyoruz. Zeminler hafif olmalı ve daha geniş bir alan ve rahatlama yanılsaması sağlamak için merkezi ve yan aydınlatma eklenmelidir. Ancak giriş büyükse, birçok renk, ışık ve taş dekorasyonu seçeneği olacaktır. Sentetik veya doğal tipteki taş, saray veya villa girişi için en iyi seçimdir, çünkü daha uzun süre dayanır ve bakım gerektirmez.

2. Eve girerken ziyaretçiyle karşı karşıya olmalıdır. “ALGEDRA” da resepsiyon açısına birkaç güzellik dokunuşu katabilmek için aydınlatma, tavan, zemin ve diğer yapısal elemanların çalışmalarını inceliyoruz. Güçlü, hafif, yan veya iç aydınlatma gibi girişin güzelliğini göstermek için her aydınlatma stilinin kendi rolü vardır.

Zemin, girişin şekli ve ihtişamında da büyük bir rol oynamaktadır. Yeterliliği ve çalışmaları nedeniyle “ALGEDRA”, su geçirmez gibi en iyi ve en güzel türleri ve otomobillerin ağırlığını taşıyan bir tipi ve ayrıca birden fazla renge sahip özelleştirilmiş tipi sunmayı vaat ediyor. 

Oryantal Giriş:

villas landscape & entrance

Girişte oryantal tarzın seçilmesi, ziyaretçiyi, misafirperverliği ve cömertliğini yansıtır, çünkü Araplar misafirperverlikleri ve cömertlikleri ile tanınırlar.

Oryantal giriş, bakır veya gümüş ahşap kapı veya oryantal süslemeli ahşap oyma kapı gibi bazı belirgin stillere sahiptir. Ayrıca, girişin kenarlarına çiçekli bazı çömlek kavanozları ekleyebilirsiniz. Oyma İslam süslemeli çömlek kavanozlarının eklenmesi tercih edilir ve aydınlatma için bazı bakır oryantal fenerler her şeyi daha iyi hale getirir.

Batı tarzı giriş:

western villas entrance

Batı tarzı giriş, iç ve yan aydınlatmalı büyük bir özel girişe sahiptir. Hava faktörlerine karşı dayanıklı cam veya metal ile süslenmiş ceviz ağacından yapılmış meşe kapılar içerir. Ayrıca güzelliği ve sanatı nedeniyle çok arzu edilen dekoratif alçı çatılara sahiptir.

Arkeolojik doğanın girişleri:

colorful villa entrance design

Bu giriş, bu tarzın ihtişamını arttırmak için Asur veya Roma dönemini ana kapının önündeki kanatlı heykeller, dekoratif sütunlar veya aydınlatılmış kemerlerle uygulanmaktadır.

Son olarak, özellikle arka bahçe çok büyükse, ana kapının konumu genellikle stratejiktir ve bu durumda dış kapıya dönüşen bir araba yolunun konumlandırılması tercih edilir. Ancak arka bahçe küçükse, villa girişine ulaşmak için dikilmiş bir yol veya taş dekor veya açık havada basit bir seramik uygun olacaktır.