For Consultation

Blog

Farklı bir karaktere sahip benzersiz bir iç tasarım mı arıyorsunuz?

Afrika'dan ilham alan tasarım, egzotik dekor unsurlarının çeşitliliği ile sizin için iyi bir seçim olabilir.

Olağanüstü tasarım görünümleri için özgürlük veren kıtanın çeşitli yerlerinden doğa ve kültürel etkiden ilham alırken sizlere sunacağı çok şey var.

Ev dekorunun tercihinize uygun bir tarz olup olmadığını ve öğelerinin iç mekanınızı nasıl tamamlayabileceğini anlamak için daha fazlasını okuyun. 

Afrika ev dekorasyonu fikirlerini araştırmaya, Cezayir, Fas gibi Kuzey Afrika Mağrip veya renkli İslami etkilere sahip desenleriyle Tunus, Batı Afrika veya ayrıca Afrika doğasının vahşi doğası gibi bir bölgeyi seçmekle başlanmalıdır.

Afrika esintili iç mekan, sıcak davetkar bir ortam, dokular, desenler ve doğal malzemelerle ilgilidir; bu da onu rahat, ama ilgi çekici bir iç mekan arayanlar için mükemmel kılar.

Renk paleti 

Afrika esintili iç mekanın renk paleti, doğadan türetilen yumuşak renklerden çok parlak ve zengin renklere kadar değişebilir, ancak sıcak renklere ek olarak siyah ve beyaz nötrler de hakimdir. Kırmızı Namibya kumulları ve Savana çölünün pişmiş toprak, tuğla ve kumunu düşünün. Bordo, kırmızı ve turuncu tonları, zıtlık için kahverengi ve siyahla iyi bir şekilde birleşen yanan bir Afrika gün batımı gibi. Sarı, mavi ve yeşil gibi canlı vurgularla seyreltilmiş bir temel olarak kumlu renkler, iç mekanı çekici kılan yaygın bir kombinasyondur.

İstanbul'da mimarlık şirketi

Dokular ve desenler

Dokular ve desenler, Afrika dekorunun onu diğerlerinden ayıran en önemli parçalarından biridir. Kuzey Afrika etkisi İslami desenleriyle büyülürken, kıtanın diğer bölgeleri stil ve motiflerin zenginliği ve özel kültürel estetiği ile etkileyicidir. Tekstilde yaygın olarak kullanılan geometri ve semboller Afrika doğasını görselleştirir ve kavramsallaştırır. Ölçülü olarak kullanılan kabile baskıları, minimalist döşemenin aksine harika vurgu dekoru yaratır.

Mimarlık şirketi

Afrika dekorunda kullanılan malzemeler

Modern Afrika ev dekorasyonu için, tasarımcılar Afrika geleneklerinden ilham alıyor ve lüks, pahalı, modern iç mekanlar yaratmak için bunları çağdaş bir şekilde benimsiyor. Bugünlerde Afrika'da ham olarak kullanılan taş, kil, tekstil, ahşap, pirinç ve bronz gibi malzemeler, iç mekanınızın çok şık görünmesi için çağdaş ve zarif bir his veren sofistike bir form sağlar.

Mimarlık şirketi

Afrika esintili mobilyalar

Fildişi Sahili'nden orijinal klasik oymalı sandalye veya Nijerya'dan küçük bir masa günümüzde daha çok eski bir eser olarak görülüyor ve modern tasarımda uygun mobilyalardan ziyade bir sanat eseri veya dekorasyon görevi görüyor. Modern Afrika esintili mobilyalar ise iç mekana cesur bir ifade getiriyor. Afrika oturma odası ve yatak odası mobilyaları sağlam ve rahattır. Sert ağaç ve deri mobilyaların sade silüetleri, zarif bir görünüm elde etmeye yardımcı olur. Sürdürülebilirliğe değer verenler için eko-deri, lüks malzemeyi yeniden yaratmak için alternatif bir son trend.

Mimarlık şirketi

Modern Afrika ev dekorasyonu

Afrika kıtası ve ilham verici tarzı, evinize özel bir karakter getirecek son rötuşlar için çok çeşitli dekor öğeleri sunuyor.

Büyük boy sanat eserleri, kabile maskeleri, oymalar, kaseler ve enstrümanlar Afrika hissi verir ve iç mekanınıza hikaye anlatımı ekler. Afrika dekor ürünleri sadece coşkulu egzotik sanat koleksiyoncuları için harika parçalar değil, aynı zamanda ziyaretçileriniz için de harika bir sohbet açıcıdır.

Türkiye'de mimarlık şirketi

Evinizi Afrika'dan ilham alan tarzda dekore etmenin en iyi yanı, dekor öğelerinin çoğunun el yapımı olmasıdır; bu, başka hiçbir yerde bulamayacağınız benzersiz bir iç mekana sahiptir.

Böylesine bir iç mekanda olmak, sizin dinginlikle çevrili hissetmenizi sağlar ve aynı zamanda sizi her bir dekor detayıyla Afrika'nın vahşi doğasının gizemli dünyasına götürür.

Tamamen Afrika'dan ilham alan bir stile gitmek size göre değilse, tasarımınıza abartı katacak hayvan baskısı veya etnik motifler gibi bazı unsurları kullanabilir ve bunları ev dekorlarınıza dahil edebilirsiniz.

Renkler, dokular, malzemeler ve el sanatlarındaki bu kadar çok değişkenle evinizi aşırı kalabalıklaştırmak kolaydır, ancak bilgili ve deneyimli iç mimar, beklenmedik kombinasyonu getirerek, göze zevkli ve hoş görünmesini sağlayabilir, böylece mekanınızın keyfini çıkarırken lüks, eşsiz Afrika esintili bir eviniz olabilir.

Projenizi tartışmak ve tasarım tarzınız için daha fazla fikir almak için ekibimizle iletişime geçin veya daha fazla ilham almak için galerimizi ziyaret edin