For Consultation

Blog

Lagom, İsveççe'de "ne çok az, ne çok fazla" anlamına geliyor ve bu, sürdürülebilir ve mutluluğu artırma anlamında yaşamı değerli kılan bir ahlak için yaşam tarzını yalınlaştırıyor.

Danimarkalıların evde eğlenme zekasının bir yansıması olan Hygge hareketi, hayatın kozalarında yaratılan sıcak ve dostane kurgulara, yumuşak kumaşlara ve rahat düzene atıfta bulunurken, İsveç yaşam tarzı Lagom, Hygge'ın yerini alıyor.

İsveçliler, yaşam alanlarında mükemmel dengeyi tasarlamanın yolunun yalın ve estetik dekorasyondan geçtiğini vurguluyorlar; burada sadeleştirilmiş seçeneklerle yeni İskandinav minimalizmi olarak da adlandırabileceğimiz, fazlalıktan uzak bir düzen hâkim.

Fazlalıklarınızdan kurtulun

Lagom kavramının altında yatan yalınlaştırma eylemi, maksimalizmden uzak durmanın gerekli olmasıdır.

İç tasarım şirketi

Evinizi, oturma odanızı, çevrenizi daha fazla şeyle doldurmanın sizi daha rahat ve mutlu edeceği yaygın bir yanılgıdır. Evinizin darmadağın görünmesi ve iç mekanınızın harap olmasının yanı sıra, evinizi aşırı doldurmak uzun vadede olumsuz bir etki yaratabilir.

 Doğal Denge: Az Çoktur

Minimalizm tarzının da sloganı haline gelen Lagom sloganı "Az çoktur" mekânda boşluk bırakmaya ve onu seçkin öğelerle süslemeye vurgu yapıyor.

İç tasarım şirketi

Lagom'un dekorasyon algoritmasında rahat bir oturma ünitesi, kitaplık, sehpa, tabii ki çeşitli yeşil bitkiler, belki bir halı, aydınlatma yeterli.

Sürdürülebilir olduğundan emin olun!

Uyum ve denge, Lagom yaşam tarzında çok önemli ve bu konsept evin iç mekanlarına yansır. Uzun yıllar kullanabileceğiniz sürdürülebilir seçimler yapın.

Lagom doğal olanı tercih ediyor… Bambu, ahşap, hasır, keten, toprak tonları gibi doğal malzemelere yönelerek sürdürülebilirliği hayata geçirmek Lagom dekorasyonunun temel taşlarından biri diyebiliriz.

İç tasarım şirketi

Ev dekorasyonlarınızdaki organik tercih, yaşam alanınızda yaratacağınız ferahlık ile rahatlık getirecek ve kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacak.

Seramik ve cam aksesuarların kullanımı

Cam ve seramikten yapılmış minimalist tasarımlı ev dekoru öğeleri ekleyerek iç mekanınızın sade tarzını geliştirebilirsiniz.

İç tasarım şirketi

Cam aksesuarların kullanımı da iç mekânın daha çekici görünmesini sağlayacaktır. Cam sehpaları tercih ederek modernliği ve minimalizmi bir arada yakalayabilirsiniz.

Nötr Tonlarda Kalın

Mobilyalarda, duvar renklerinde ve aksesuarlarda nötr tonların kullanılması bu stili etkili bir şekilde uygulamanıza olanak sağlar. Böylece bulunduğunuz yer sizi yormaz ve stresten uzaklaşmanıza yardımcı olur. Huzurlu bir ortam için doğru renk kullanımını seçmeniz gerekir. Zamansız bir stil ve monokrom renk paleti, Lagom'un ev dekor efektleri arasında yer alıyor.

İç tasarım şirketi

Yapabildiğiniz Kadar Basit ve Sade Olun

Lagom'da yerinizi yormayacak veya rahatsız edecek hiçbir detay yok. Mobilya döşemelerinde, duvar kağıtlarında, resimlerinde ve kullanacağınız diğer aksesuarlarda sade desenleri tercih edin. Bu tür dekoratif uygulamalarla gereksiz ve ezici kontrastlardan uzaklaşacaksınız.

Ek olarak:

Doğayı yaşamlarının merkezine taşıyan ve sürdürülebilir bir yaklaşımla uyum peşinde koşan İsveçlilerin evlerinden örnek alarak, organik formlarla şekillenen iç tasarımın ferah ve aydınlık mekanlarda hafiflik hissi yarattığını görüyoruz.

Daha fazla iç tasarım fikri ve stili için projeniz hakkında iletişime geçin.