For Consultation

Blog

Antik çağlarda antik Yunan ve Roma mimarisini anlayın. Ege Denizi adalarında antik Yunan mimarisi o kadar uyumlu ve bütünseldi ki, daha sonra diğer tarzların (Rönesans, Klasisizm, Neoklasisizm) kaynak olarak diğerlerinin izlemesi için bir kriter olarak algılandı. Antik stilde hepimiz için antik Yunan ve Roma'nın muhteşem anıtlarını, heykellerini biliyoruz. Kolezyum, zafer kemerleri, sütunlar, silindirik tonozlar, önemli insanların güzel heykelleri, tanrılar, tanrıçalar, muhteşem sanat resimleri bulunmaktadır.

grand entrance chandelier

İç mekanlar duvar resimleri ve gravürlerle süslenmiştir. Zeminler genellikle mozaikti, daha sonra halılarla kaplıydı. Boyalı tavan ve tamamlanan kabartma görüntüler, çizimler ile büyük vazolar bulunmaktadır.

Orijinal Yunan mobilyaları hayatta kalmadı, ancak vazo üzerindeki kabartmaları ve çizimleri korudu. Form sandalyeleri basittir ve sonraki stilistik formlar için model olarak hizmet eder.

Yemek masaları ve çalışma masaları pahalı ahşap ve bronz gibi malzemelerden yapılmıştır. Aşağıdaki resimde tasvir ettiğimiz bazı antika iç tasarım fikirleri var.

Dinning Room

MÖ III. Yüzyılda Yunanistan'da altın, gümüş, yumuşak döşemeli bronzdan yapılmış mobilyalar vardı. Hem süslü hem de geometrik ve mimari unsurlar tipik Yunan süslemesinde vardı. Karakteristik süsleme- sarmal ve dalgalı çizgiler kullanılıyor. Dor, İyonik ve Korint düzenlerinin sütunlarında kullanılan mimari, ünlü insanların heykelsi portreleri, taş levhalardaki kabartmalar ve kısma kabartmaları bulunmaktadır. Renkler de: fildişi, altın tonları, açık sarı, mavi ve yeşil kırmızı tonları (pişmiş toprak), siyah hakimdir.

Bedroom Design

Dairenin antika tarzında yerleşimi, ana odanın diğer odaların çevresinde bulunan dikdörtgen bir salona dönüşmesi gibi görünmelidir. Bir lotus şeklinde büyük sütunlar ile pürüzsüz sütunlar salonun kenarları boyunca koyulmuştur. Tavan, basit bir şekil, çiçek süslemeli çevre kabartma korniş veya karmaşıktır. Duvarlardaki nişlere vazolar ve heykeller yerleştirilir. Duvarlar antika iç dekorasyonda "vahşi" taş ve dekoratif sıva olarak "antika" alçı kullanılır. Ayrıca duvarlarda organik duvar resimleri, her odaya orijinal bir hikâye seçmek için arzu edilir.

Bathroom Design

Portal, doğal taş çinileri ile süslenmiş veya Venedik sıva ile kaplanmıştır. Antika tarzda iç tasarım çok yaygın olmasa da ev iç mekanlarında kullanıldığında lüks bir dokunuş getiriyor. Bu antika tarz iç tasarımın oturma odaları ve yemek odaları gibi alanlarda kullanılması gerekiyordu. Antika iç tasarım evinize vintage bir görünüm kazandırır, böylece fikirlerinizi en iyi şekilde sergiler!