cloudfront
Minimalist İç Tasarım

Minimalist iç tasarımın sadeliği bu kavramı tanımlayan konseptir.

minimalist interior design

Minimalist tasarımda akılda tutulması gereken ilk şey, büyük bir açıklığa sahip olmaktır. Minimalist tarzda modern iç mekân, sadece gerekli ve işlevsel öğeler kullanılarak alan ve ışığın simülasyonu olarak tanımlanabilir. Bu tür iç mekanlar yaratırken en önemli şey, duvarların ve tavanın ışığı, çok fazla hava göründüğünde, birçok dağınık, sessiz ışığın yetkin bir şekilde planlanmış bir alan olmasıdır. Genişlik ve ferah bir alan hissi yaratmak için mümkün olduğunca iç bölümlerden kurtulur.

minimalist living room design

Boşluğu ışıkla dolduran büyük pencereler, muhafazayı dış dünyaya bağlayarak iç mekânın bir parçası haline getiriyor. Bu minimalist mekânsal özgürlük stilinin ana özellikleri: az miktarda mobilya ve aksesuar, imar alanı, çok seviyeli aydınlatma. Renk paleti parlak, çok beyaz, grafik olarak siyah veya gri altı çizilidir. Palet, ahşap, tuğla, metal, cam parlaklığının doğal tonlarını tamamlar. Basit doğal kaplama malzemeleri, genellikle pürüzlü dokudadır: tuğla, beton, ahşap veya alçı kullanılır. Basit şekiller ve çizgiler, pencere ve duvarlarda neredeyse hiç dekorasyon yoktur.

Minimalism in interior design

Minimalist tarzda tasarlanan iç mekân, tüm yüzeylerin mükemmel olması açısından çok önemlidir. Daha etkileyici oda için asimetri, tek renk kullanımı, sıra dışı, ancak sade ve basit nesneler ve görüntüler kullanın. Çoğu küre, küp veya dikdörtgen şeklinde düzenli geometrik şekiller hoş karşılanır. Zeminler, duvarlar, tavanlar gibi yüzeyler, stil renklerinin en karakteristik üçü kullanılarak gerçekleştirilir: beyaz, gri ve siyah kullanılır.

minimalism
İlginizi çekebilecek makaleler