cloudfront
En iyi iç mimarlık şirketi İstanbul

Belçika'nın mimarı Auguste Perret, 1874'te doğdu ve 1954'te Paris'te öldü, Fransa'daki büyük Art Deko dönemi mimarları arasında yer aldı, binada betonarme kullanma alanında girişimci oldu ve sanat eserleri; Fransa'daki Notre-Dame du Raincy Kilisesi ve Fransa Ekonomik, Sosyal ve Çevre Konseyi gibi eserlerdir. Bu eserler, tarihi bir dönüm noktası olarak zaman testini sürdürüyor, ancak hepsinden daha etkileyici olanı, Théâtre des Champs-Élysées adında ki ince çalışmasıydı.

İç tasarım şirketi

1911'den 1913'e kadar, Paris'te mimaride ve iç tasarımda Art Deco Stili'nin ilk temsilci binası olan bu tiyatroyu inşa etmek zaman aldı!

Planlar opera, Orkestralar ve çağdaş dans sanatlarının ve çağdaş sanat tarzlarını sergilemek için bir yer sağlamak amacıyla mimar Henry Van de Velde tarafından hazırlandı. İsmi ise  bulunduğu Champs-Élysées'deki ünlü Paris semtinden geliyor.

İç tasarım şirketi

Yapının kendisi devrim niteliğindeydi, zeminde dikdörtgensel bir yapı üzerine inşa edildi, o dönemde bölgeye hakim olan Art Nouveau Stili'nden uzaklaşan keskin ve temiz çizgilerle tasarlandı. Mermer ve sıva plakalarına dış kısımlara bezeme takılmıştır.

İç tasarım şirketi

Binanın betonarme inşaatı sadece stilistik bir seçim değildi çünkü oldukça ilginçti. Zemin koşullarında ve sitenin Seine'ye yakınlığı betonu gerekli kılmıştır. Art Nouveau Stili'nde tasarlanan tüm çevre binalardan büyüleyici ve benzersiz görünüyordu.

 
İlginizi çekebilecek makaleler