For Consultation

Blog

Ve şimdi iyi şeylere doğru gidiyoruz, evinizin iç mekanları yaşayacağınız yerdir, bu yüzden mükemmel tasarlanması gerekiyor. Dış cepheniz için klasik stili zaten seçtiyseniz, dışardaki görkemli görüntünün yansıması iç mekanla eşleşmelidir!

 

Klasik stildeki görünüşü başarıyla tamamlamak için iç tasarım simetrik ve uyumlu olmalıdır, asimetri veya kaos kesinlikle mekanın atmosferini mahveder. Simetri, iç tasarımınızın dengesini oluşturmaya yardımcı olurken, her öğeyi birbiriyle bir bütün olarak birbirine bağlamaya devam ederken, kraliyet dönemindeki sofistike ve görkemli yaşam biçimlerini bir araya getirir.

Malzemeler sadece doğal olmalıdır. Renk tonları, o dönemdeki modaya uygun, minimum renk kontrastlarıyla sıcak, parlak, pastel renkte gelir. Klasik tarzdaki mobilyaların kendisi yapılan değerli ağaç türleriyle süslenmelidir. Bukleler ya da mücevher taşları olmayacaktır. Oturma odasındaki tavanın beyaz renkte yapılması ve odanın görsel yüksekliğini arttırması gerekir.

 

Bu stil, kalıpların, kornişlerin ve her türlü bagetlerin varlığını gerektiriyordu. Klasik aydınlatma avizelerinin, apliklerin ve zemin lambalarının çeşitliliğinin varlığını gerektirir. Merkezinde kristal veya cam avize - zorunludur. Duvarlar boya veya duvar kağıdı ile kaplıdır. Duvarlarda çizim büyük, doymuş olmalıdır. Asil kıvrımları olan ağır perdeler, oturma odasına kraliyet lüksünü verir. Büyük aynalar klasizmin ayrılmaz bir parçasıdır, görsel olarak odayı genişletir ve daha havadar yapar.