cloudfront
En iyi iç mimarlık şirketi İstanbul

Yatak odası dekorasyonu ve tasarımı rahat hissettirmek, bunun yanı sıra göz ve benliği rahatlatmak zorundadır.

ALGEDRA tasarımcıları, en iyi konfor ve lüks hissini hazırlamak için bir yatak odası tasarladıktan sonra her noktayı ve çözümü ararlar. Bu ilk dikkate alınan konumdur. Rahatlatıcı bir optik uzatma ve bir alan hissi yaratmak için bir bahçeyi veya sokağı görüntülemek tercih edilir. Ardından, yatağın arkasına büyük bir ayna yerleştirmek veya yanlarına bazı spot ışıklar eklemek gibi her köşeyi veya boşluğu kullanmak için diğer ayrıntıları ele almak gerekir.

Oda tasarımı ve dekorasyon seçimi her zaman onu kullanan ve içindeki bazı isteklerini yerine getiren kişiye bağlıdır.

Yatak odası mobilyaları, yerin güzelliğini tamamlamak için bir eksene bağlı olduğundan diğer dekorasyonla uyumlu hale getirilmelidir ve tasarımlar için işte bazı fikirler:

Bedroom interior decor

1. Güzelliğine rağmen gri hareketsizlik hissi verir. Bu stili değiştirmek için en iyi çözüm, odanın sanatsal estetiğini göstermek adına başka cesur bir renk seçmek. Işıklı bir dekorasyon yatağın arkasından başlar ve tavanın ortasında biter, bu kontrastı destekleyecektir.

Uzun gri lüks halı, şeffaf gri perdeler ve uygun bitkiler ile son dokunuş yerin tadını çıkaracak.

2. Cibinlik yatağa güzel bir ektir, bizi 1000 'geceye geri götürür.

Odaya romantik bir dokunuş vermek için beyaz bir tül veya beyaz dantel önerilir, özellikle yatağın büyük sütunları varsa büyük klasik yatak odalarına uyar. Son zamanlarda dizayn edilen bazı modern tasarımlar klasik tip ile ortaya çıkmıştır ve kirli beyaz yatağın arkasında kullanılan beyaz perdeler, kraliyet atmosferi için duvar aydınlatmalı ve mor yastıklarla kullanılır.

3. Raflar yatak odası aksesuarları ve çerçeveli fotoğraflar için mükemmel bir çözüm ve serin süslemeleri için, ahşap olanlar küçük abajurların ışığını yansıtır, okuma için özel aydınlatma ile birlikte mükemmel bir fikirdir.

master bedroom design

4. Perdeler, yatak odasının şıklığı için önemli faktörlerdendir, dekorasyon aksesuarlarını azaltma arzusu durumunda basit olması önerilir.

5. Yatak odasının bahçeye veya havuza güzel bir şekilde bakması durumunda, oturma alanı o odada yan sandalyelere veya uzun bir alana sahip olmalıdır. Bazı uygun lüks halı parçaları ile kullanılır.

6. “Açık renkler daha fazla alan kazandırır” renkler teorisi, bu nedenle koyu renklerin onunla birleştirilmesinin, uygun ışık kullanımının yerin güzelliğini ön plana çıkardığını ve çeşitliliğine rağmen unutulmayacağını hatırlamalıyız. Işıklandırma, avizelerin hala insanların zihninde en iyi yere sahip olduğu anlamına gelir.

7. Yatak odasında bir TV olması gerekebilir ve oturma alanından veya yataktan zevk alabileceğiniz bir yere dikkatlice yerleştirilmelidir.
İlginizi çekebilecek makaleler