For Consultation

Blog

Bohem iç tasarımı nedir?

Boho ve Boho Chic olarak da bilinen Bohem tarzı, 1800'lerde Fransa'dan kök salıyor. Sıradışı ve özgür ruh ideolojisi nedeniyle kısıtlama olmaksızın ortaya konulan bu tarz, eklektik bir tarzdır.

Bohem iç tasarım konsepti, sanat, müzik ve manevi gelişim alanlarında sıklıkla kaygısız bir yaşam tarzı olarak bilinen Bohem'den ilham almıştır.

Bohem tarzı ücretsiz olsa ve kısıtlama olmasa da, bu tarzı ayırt edici kılan bazı iç tasarım öğeleri vardır ve şık Bohem stili ev iç tasarımı ile çeşitli dekor öğeleriyle süslenmiş diğer evler arasındaki farkı her zaman görebilirsiniz.

İşte Boho Chic Stili tanımlayan 5 Bohem iç tasarım öğesi:

  • Mobilya

Bohemian style furniture

Bohem tasarım mobilya genellikle vintage veya benzersiz olarak hazırlanmış parçalardan oluşmaktadır. Ev içini kişiselleştirilmiş ve özel kılmak özelliklerindendir. Boho tarzı mobilyalar, çoğunlukla ahşap ve rattandır. Ancak bu stilin gelişmesinde, çağdaş bohem tarzda kullanılan yeni materyallerin kullanımında, bu tarzın özgürlük ideolojisi sebebiyle ayırt edici bir formu yoktur.

  • Renkler 

Bohemian colors

Bohem iç tasarım renk paleti toprak renklerinin parlak renklerle birleşimidir. Ve renklerin topraklı ve pastel olduğu Boho- Chic stili, doygun renklerin olduğu Shabby Chic tarzından farklı kılan da budur.

  • Ev Dekorasyonu Ürünleri

Bohemian cushions

Makrome - düğümlü tekstil sanat dekorasyonları, her boyutta ve renkte minderler, fenerler, mumlar ve tütsü, hamaklar bu stilde sık sık kullanılır. Hamak, kapalı salıncak ve asma sandalye, bu stili herkes tarafından tanınabilir kılan en popüler ürünlerdir. Hamak, çoğunlukla yazlık evlerde kullanılırken, iç mekan salıncakların ve asılı sandalyelerin, lüks evlerde ve diğer mekanlarda kullanımı Instagram da kullanılabilecek mükemmel anlar yaratır.

  • Kilimler

Bohemian rugs

Bohem tarzı kilimler- Arabesk, Fas veya Aztek kültüründen esinlenilmiş, çoğu zaman parlak renklerden ve çeşitli desenlerden oluşmuştur. Vintage veya çağdaş, farklı geometrik formlarda olabilir.

  • Bitkiler

Bohemian plants

Botanik motiflerin yanı sıra, evlerin dekorasyonunda gerçek bitkiler çokça kullanılmaktadır. Palmiye ağaçları, kaktüs ve Peace Lily, bu tarzla mükemmel uyum sağlayan ve bakımı için minimum çaba gerektiren en yaygın bitkilerdir.

Bitkiler iç tasarımı daha yaşanabilir yaparak  toprakla bağlantı kurmaktadır.

Bohem tasarımın ev dekorasyonu öğeleri, farklı ülkelerde çeşitli kültürlerden ve seyahatlerden gelen öğelerden oluştuğu için ev sahibinin kişiliğine bağlı olarak değişebilir.

Bohemian style

Daha katı klas bir stile sahipseniz ve oturma odası için bohem iç tasarımını sizin için biraz basit buluyorsanız,bohem dış mekan tasarımını çekici bulabilirsiniz.

Alçak oturma masası, minderler, fenerler, hamak veya rüya gibi salıncağa sahip Bohem veranda tasarımı. Rahat ve sosyalleşmeye davet edici- Boho tasarım dekor öğeleri bahçeniz için mükemmel bir kombinasyondur.

Bohem iç tasarım serbest akışlı ve elde edilmesi kolaydır, bu özelliği dış mekan tasarımı için onu mükemmel kılan şeydir.

Boho Chic, bir zamanlar Bohem tarafından seçilen bir iç mekan tarzıydı, geçmiş yıllarda Instagram ve youtube influencerları tarafından popüler hale getirilmiş olup fotoğrafları ve videoları arka planda çokça görülmektedir. Gelişen ve daha sık lüks villalarda, çatı katı dairelerinde ve plaj evlerinde sıkça kullanılmaktadır.

Böylece göçebe binlerce kuşağın sevdiği çok popüler bir stil oldu ve bu tarz tasarım uzun süre modaya uygun olacak gibi görünüyor.