For Consultation

Blog

Temel ev dekorasyonu konusu, villalarınız için şık bir iç görünüm oluşturmanıza yardımcı olmada izlenecek temel iç dekorasyon kurallarıdır.

İç tasarım ve iç dekorasyon arasında bir fark vardır.

Her iç mimar, bir iç mimardır, ancak her iç dekorator, bir iç mimar değildir - İç tasarım, mekan yerleşimini ve mimar ve ekibiyle koordine eden büyük yapısal işleri içerirken iç dekorasyon, ev ortamınızı yaratan ve karakter katan son dokunuşları içermektedir.

Evinizin dekorasyonuna nereden  başlayacaksınız

1. Ana tarzı tanımlayın

Evinizi dekore etmeye başladığınızda, başlayacağınız ilk şey, dekorunuzun içinde olmasını istediğiniz ana stili tanımlamaktır. Farklı stilleri karıştırmak mümkündür, ancak eğer tercih edilirse, diğer stil elemanları ile karıştırılabilecek bir temel olarak ana stil olmalıdır.

 Klasik ve modern stilleri harmanlayan en popüler kombinasyonlardan biri olan modern ve klasik stillerin nasıl bir araya getirileceği hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

 2. Renkler

Ana stili tanımladıktan sonra, bir sonraki adım kolay olacaktır çünkü bazı stilleri renklerin karakterleri renklendirilir. Herkesin renk konusunda farklı tercihleri vardır ve uyum için bir  renk eşleştirmesini takip etmiyorsa şık bir tasarımı bozmak kolaydır.

 Bazı renkleri bir araya getirmek, tıpkı bizim onları sevmemiz ve göz için yorucu olması gibi ve ruh halimizi yansıtır.

 Renk teorisini takiben renkler, birincil, ikincil ve üçüncül olarak üç kategoride gruplandırılır ve göz ve zihin için hoş bir uyum sağlamak için buna göre karıştırılmalı ve eşleştirilmelidir.

3. Dokular

 Dokuları karıştırmak, mekanda boyut yaratmak için bir başka önemli dekor kuralıdır. Odada alan derinliği verecek olup ilginç iç bir mekan yaratma imkanı eklendi. Doku sadece görsel değil, aynı zamanda duygusal hissi uyandıran dokunsal bir ilgi sağlar. Aynı renk bile seçilen malzemenin dokusuna bağlı olarak farklı görünebilir. Katı, yarı saydam, yansıtıcı veya saydam - doku, ışıkla ve onunla ne yapıldığı ile doğrudan ilişkilidir.

4. Işıklandırma

 İki tür aydınlatma vardır - doğal ve yapay. Ve eğer ilk olarak iç tasarım ve mimaride doğal aydınlatma düşünüldüğünde, suni ışık, ev dekorasyonunda dikkat çeken ışıktır. İç dekorasyonda kullanılan üç tip yapay aydınlatma bulunur. İki tanesi ev dekorunun altını çizerken, ışıkla vurgulamalar ve gölgeler yaratıldığında,sonuncuyla boşluk bile daha sıcak hale gelir.

5. Aksesuarlar

 Ev dekoru aksesuarları minderler, vazolar, tepsiler, mumlar ve mum standları, sanat eserleri, aynalar, kilimler, perdeler ve masa ayarları, resim çerçeveleri, fenerler, saatler, ev karakterinizi veren bitkiler… listesi ile sonsuz sayıda unsur içerir.

Eşsiz ev dekoru aksesuarları, siz ve kişiliğiniz hakkında bir hikaye oluşturabilir ve evinizi ziyaret eden misafirlerle bir sohbet konusu oluşturabilir.

6. Yaşam Tarzı

 Genellikle göz ardı edilen önemli ev dekoru temellerinden biri yaşam tarzınızı düşünmektir. Uzman bir iç mimar, bu yönü tasarım özeti ile tanımlar ve ev dekor öğeleriyle uygulayabilir. Bir de dekor aksesuarları seçerken de işlevselliği düşünmelisiniz. Evinizi dekore etmeyi planlıyorsanız, acele etmeyin ve bütün görünümünü tamamlamak için zaman ayırın. İç mimar yardımı olmadan, birbirini tamamlayacak parçaları bir defada bulmak zor olabilir.

İç mimar, benzersiz ev dekoru aksesuarları için sürekli iz süren bir kişidir ve her yerden geniş ürün listesi içinde doğru olanı seçebilir.

İşte bazı ev dekorasyon fikirleri

 Yatak odası dekorasyonu

 temel ev dekorasyonu

Yatak odası dekorasyonunu düşündüğümüz zaman, zihninizi ve ruhunuzu dinlendirmek için evde en rahat yer olmalıdır, dekoratif öğelerle karıştırmamanız ve onun dekorasyonunu minimumda tutmanın en iyi seçenek olduğu, dekoru ve renkleri dekorun ana unsurları olarak kullanmak gerektiği unutulmamalıdır.

 Lüks yatak odası dekorunda ana vurgu, seçilen genel iç stile bağlı olarak kullanılan şekil ve malzemelerde değişiklik gösterebilen yatak başı tasarımı üzerinde yapılabilir.

 Mutfak dekoru

temel ev dekorasyonu 

Mutfak, pişirme sırasında dolaşma, güvenlik dikkate alınarak işleve öncelik verilmesi gereken alandır.

 Mutfak dekorasyonu, özel dolaplar ve benzersiz döşeme ve duvar çözümleri ile mümkün olduğu kadar basit olabilir. Ya da genel tasarıma uygun olarak dekoratif detaylar sunan aletler, dekor için bulaşık ve baharat kavanozları veya kaplarının bile kullanılabileceği bir mutfak dekoru oluşturulabilir.

 Salon Giriş dekoru

 Temel Ev Dekorasyonu

Salon girişi evin dışından sonra edineceğiniz ilk izlenimdir. Salon giriş fikirleri minimal detaylardan abartılı maksimalizme kadar değişebilir. Giriş holünüzü süslemenin en etkileyici yolu, zeminde benzersiz süslemeli su jetidir ve onu giriş alanı için bir merkez noktası haline getirerek kullanabilirsiniz.

 Banyo Dekorasyonu

 Temel Ev Dekorasyonu

Banyo kesinlikle ev dekoru aksesuarları hakkında düşünürken akla gelen ilk alan değildir. Şaşırtıcı bir şekilde, banyo alanını sıradan banyodan spa vahasına nasıl dönüştürebileceğini size söyleyelim. Lüks makyaj tezgahı, aynalar, banyo malzemeleri, şık halılar, yeşil bitkiler, aromatik mumlar ve banyonuz için şık raflar banyo zevkinizi kişisel spa deneyimine dönüştürebilir.

 Oturma odası dekorasyonu

 Temel Ev Dekorasyonu

Oturma odası dekorasyonunda sınır yoktur. Çoğu zaman, ailenin çoğunun birlikte zaman geçirdiği bir alan olarak, tüm aile üyeleri tarafından zevk alınacak bir ortam olmalıdır ve bunun elde edilmesi çok zordur. Odanın iç dekorasyonda bir odak noktasının olması gerekir. Odak noktası, dekorun geri kalanından daha çok dikkat çeken odanın ana özelliğidir; bu, ailenin toplayabileceği bir şömine veya duvarda büyük bir televizyon ekranı olabilir.

 Çocuk yatak odası dekorasyonu

 Temel Ev Dekorasyonu

Çocuk yatak odası dekoru yaşa bağlıdır. Bebeklerin cinsiyetine bağlı olarak renk seçimi çok yaygındır. Ana çocuk yatak odası dekorundan uzaklaşmak çok karmaşık olabilir ve çocuk yatak odası, çocukların kişiliklerinde gelişmeyi ve yaratıcılığı teşvik edebilir.

 Meclis Dekorasyonu

Temel Ev Dekorasyonu

 Meclis dekorasyonunda en önemli dekoratif unsulardan biri, çayımızı ve kahvemizi içerken uzun konuşmalar yaptığımız ve rahatça oturmamız gereken kırlent yastıklardır. Diğer bir harika dekoratif detay ise içeceklerimizi servis ettiğimiz tepsilerdir. Duvarlarda ise sanat eserleri ve fener kullanılabilir.

 İç dekorasyon sadece uygun bir atmosfer yaratmak ve ortama karakter vermek için değil, aynı zamanda her yıl yeni trendlerle iç mekanınızı yenilemenin iyi bir yoludur.

 İç tasarım ve fitout işleri her 5 yılda bir yapılmakla birlikte, iç dekor, dekor koleksiyonlarını yeni koleksiyonlar ile değiştirilerek evinizi modaya uygun ve şık tutmanıza olanak tanıyor.