cloudfront
Çin Kültürü ve Geleneksel İç Mekan Tarzı

Çin İç Tasarımı, etkisini binlerce yıllık Çin kültürü ve dekorasyonundan alıyor. Çinli iç mimarlarda muazzam bir yetenek bulunmaktadır.

Çin tasarım stili Zen benzeri estetiği ve sadeliği ile dikkat çekiyor.

Çin tasarım stili temiz çizgiler ve şeklin karakteri ile ilgilidir. Çin tarzında tasarlanan mekanlar genellikle sakin ve huzurludur. Hoş ve dinlendirici görsel bir akış vardır.

Bu yazıda, tasarımcılarımız sizinle Çin iç mekan stili hakkında birkaç ilginç ipucunu paylaşmak istiyor:


Chinese restaurant interior design

İç tasarımcılar, geleneksel olarak altın ve / veya kırmızı tonlarla vurgulanmış siyah, parlak cila koyu renk bir füzyon kullanırlar. Kırmızı renk, Çin iç mekan tasarımında fazlaca kullanılmaktadır, ancak her bir tasarım için gerekli bir bileşen değildir, Çin aydınlatma stili için Çin fenerlerini kullanabilirsiniz. Pirinç kağıdı ve tahtadan yapılmış aydınlatmalar kullanabilirsiniz.

red and black lacquer furnitured design

Bu tarzda Japon tasarımları gibi düz çizgiler bulunur. Dekor genellikle bambu, siyah veya kırmızı lake cilalar veya altın vurgular içerir.

Sehpanın ortasındaki vazolarla, çay sehpalarıyla ve raf kullanımı ile etrafı güzelleştirebilirsiniz. Odaları bölmek için Shoji ekran bölücüler de kullanılabilir.

Ve mobilyaların şekilleri çok düz çizgilerden oluşmakta ve bazen karmaşık tasarımlarla vurgulanmaktadır.

Tüm Çin iç tasarımları, koyu kırmızı ve siyah lake mobilyalarla oluşturulmaz. Ahenkli bir yaşam ortamının genel prensibi, bu mekanların başarılı olmasını sağlayan anahtardır. İnce aksesuarlar, büyük bir alan yönetimi ve Çin tasarımlarını özel yapan eşsiz iç mekan yönetimi bir araya gelmelidir.
İlginizi çekebilecek makaleler