cloudfront
En iyi mimarlık şirketi türkiye

Hem sanat hem de bilime ihtiyaç duyan ofislerin renklerini seçmek, yaratıcılığa ve dikkate bir ektir. Yani, renkleri seçmek karşılaştırmalı bir şeydir.

colorful office design

Bazı insanlar ofislerde bu cesur renkleri seçmeyi sever. Stratejik olarak, bu renkler, sakinlerin ve ziyaretçilerin kendilerini iyi hissetmekten ziyade bir zarardan nasıl etkilenebileceğini etkiler. Ayrıca, yanlış renk seçimi en iyi tasarlanmış iç mekanı bile mahvedebilir.

black & white office design

Tanınmış bir tasarımcı olan Nabros, “Renk stratejisi gerçekten her şeydir” diyor. Kurumsal renkleri kullanmak insanı utangaç hissettirir. Bu renkler bir kartvizitte harika görünüyor, ancak duvarda korkunç. Çoğu tasarımcı, işbirliği alanlarında en parlak renkleri kullanmayı kabul eder. Ancak çok önemli bir husus, rengin ışıkların altında nasıl görüneceğidir. Secor, "Bütün bir alanı tamamlamadan önce ışığın altındaki rengi test edin. Aksi takdirde tesis yöneticileri bir rengin düşündüğünden çok farklı göründüğünü keşfedebilir."

Bir plan olmadan çalışmanın, tarifsiz bir yemek hazırlayan acemi bir aşçı gibi olduğunu söylemek kabul edilebilir. Böylece bir ofis renk kombinasyonu ile boyanabilir. Soğuk renkler mavi, yeşil veya pastel gibi daha yaygın görünmektedir. Aynı rengin parlaklığı ve tonlarıyla oynamak çok iyi bir stratejidir. Bir duvarda gerçekten aynı renkte çizgiler yapabilirsiniz. Dahası, renkleri vurgu olarak kullanmak, büyük alanların aksine, ancak yol bulmak için almak için en iyi yol.

brown-themed office design

Bir ofis iç tasarımının dekore edilme şekli işi etkileyebilir. Duvarlardaki renkler kişinin zihninde ve iş performansında rol oynayabilir. Böylece, doğru renkleri ve dekorasyonu seçmek işin başarısını gösterebilir. Bazı renklerin bazı ziyaretçilerin bedenlerinde fizyolojik bir seviyesi vardır. Örneğin; kırmızı olan iştahı uyarır ve kalp atış hızını arttırır. Mavi rengin sinir sistemi üzerinde sakin bir etkisi vardır.

Dengeli bir çevresel renkler oluşturmak ve bir gökkuşağı rengiyle sonuçlanmadığınızdan emin olmak mükemmeldir. Ne elde etmeyi umduğunuzu seçin ve bu aspirasyonu teşvik etmek için birkaç renk seçin.
İlginizi çekebilecek makaleler