For Consultation

Blog

Barok üslup Rönesans'tan kaynaklanmıştır. Bu barok iç tasarım stili oval odalar, kavisli formlar, kemerler ve karmaşık, aşırı yüklenmiş dekor ile karakterizedir.

Interior design company in Istanbul

Bitiş çiçek motifleri ile karakterizedir: yapraklar, çiçek çelenkleri, çelenkler bulunabilir. Tüm barok iç tasarım tam anlamıyla lüks ve ihtişamla doyurulmuştur. Bu stil, dikkatli malzeme ve aksesuar seçimi gerektirir. Gerçek Barok sadece yeterince geniş oturma odasından oluşacaktır.

Interior design company in Istanbul

Bu tarzın iç mekânı için ana nesneler süslü süslemeler, zengin ve hacimli dekorlar kullanılır. Odadaki renk tonları parlak olmalıdır. Oturma odası için bordo, safir ve zümrüt renkleri kullanılabilir. Neo-barok iç mekân tasarımında altının varlığı zorunludur. Kumaşların kullanımı tercihen kadife olup kraliyet atmosferi yaratır.

Interior design company in Istanbul

Bu tarzdaki oturma odası mobilyaları, kavisli, dalgalı çizgiler gerektiren bir sanattır. Tüm sandalyeler, kanepeler ve koltuklar, tercihen ince ahşaptan zemin bloğu parke üzerinde yemyeşil bir süslemeyle döşenmiş pahalı bir beze sahiptir. Duvarlar genellikle modern barok tarzı iç tasarımda goblen ile dekore edilmiştir. Duvarların mutlaka resimleri vardır; Rönesans'ın kopyalanması arzu edilir. Yerde güzel desenli bir halı kullanılır. Tavana, avize olarak bilinen ortada sabit bir özellik yerleştirilir. İç mekânda şık bir eklenti bir ayna, sandıklar ve şifonyer olacaktır.