For Consultation

Blog

Avrupa'nın en büyük camilerinden biri olduğu iddia edilen, Almanya / Köln kentinde inşa edilen Müh. Paul Böhm tarafından yapılan, beton ve camdan oluşan modern bir mimari tasarım olarak yapılan 16.000 metrekarelik bir alanda inşaa edilen Osmanlı tarzında tasarlanacak proje olarak başlatıldı. Üzerindeki çalışmalar son dokunuşlarla bittikten sonra 2013 yılında açıldı.

 İç tasarım şirketi

İç tasarım şirketi

Çağdaş stilde yapılan, gümüş astarlı, bu muhteşem geometrik İslami desenlerle harmanlanmış duvarları boyanmış, koyu renkli fildişi rengiyle, geleneksel Osmanlı ana tarzında yapılmış, salonda sakin ve huzur veren zarif bir ortam oluşturan Modern İslami iç tasarımın şaheseri olarak iç mekanın her tarafında sessizlik içinde duran yaldızlı Arapça hat ile ihtişam ile durmaktadır.

 İç tasarım şirketi

Cami, 36.5 metre yüksekliğinde çiçek tomurcuğu şeklindeki kubbeli 5 kattan ve 55 metre yüksekliğinde iki ince uzun minareden oluşmaktadır.

Bu minareler, yerel halkın iddia ettiği gibi çevresinde ki binalara göre çok yüksekti. Belediye meclisinde yapılan birçok tartışma ve medya aracılığıyla ankete devam edildikten sonra, bir çözüm önerildi ve tasarımın konseptini etkilemeden minareler kısaltıldı.

 İç tasarım şirketi

Dua salonları, 1.200 kişilik erkeğin girebileceği büyüklükteydi, büyük bir salonun yanı sıra, İslam'ı araştıran diğer dinlerden kişilerin içeri girmesini sağlayacak, barış ve hoşgörü içinde içerde yer almalarına yetecek kadar büyük bir alana sahipti.

Caminin ayrıca önemli kitaplar, dersler, konferans salonu, ofisler ve bir yeraltı otoparkını içeren büyük bir kütüphanesi vardır.İç tasarım şirketi