cloudfront
En iyi iç mimarlık şirketi istanbul

Renkler, kişinin psikolojik durumunu yansıtan önemli bir faktör olarak kabul edilir ve benlik üzerinde bir etkisi vardır. Genellikle kişiliğin doğasıyla bağlantılıdır ve bu etkiler yükselen kalp atış hızı ve göz kapaklarının hareketleriyle yansıtılır.

Bugün psikoloji uzmanlarının çoğu, renklere ve bir kişinin genel ruh hali ile yakın ilişkisine odaklanıyor.

Bu ay için kırmızıyı - parlak, büyüleyici ve aktif seçeneklerden birini seçtik. Bizi nasıl etkilediğini ve iç mekanımızda nasıl kullanılabileceğini görelim. ALGEDRA Interior Design'dan detayları okuyun.

Kırmızı Renk

Tutku, güç, enerji, sevgi, heyecan, hız, sıcaklık, hırs, liderlik ve riskin rengidir.

Kırmızı renk üç ana renkten biridir ve renk çemberi verilir. Onunla koordine edilen renkleri seçebiliriz. Farklı bir renk seçmek istiyorsak, yeşil doğru renktir. Ancak degrade renklerini seçersek, kırmızı rengi ve bitişiğindeki iki rengi seçmelisiniz.

Red Themed Living Room

Yemek Odası için

İç dekorda kırmızı, hem klasik eve hem de modern olana uyan lüks ve derinlik veren güzel ve sıcak bir renktir. Özellikle misafir odasındaki aromatik mumlar gibi ev aksesuarlarında ve yemek odalarındaki ve mutfaklardaki ve yatak odalarındaki masa lambalarındaki misafir tabaklarında güzel duran bordo kırmızısına bayılıyoruz.

Kırmızı rengin en önemli etkileri, midede mide suyunu uyarması ve uyandırması ve iştahı açmasıdır. Genel olarak iştah üzerindeki etkisi nedeniyle yemek odalarında ve restoranlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Yatak odası için

Duyguları uyandıran ilginç bir renktir ve eğlencenin sembolüdür ve sizi yakın hissettirir ve nabzınızın hızını artırır. Mekanın zarafetini ve mükemmelliğini bozmadan, mekandaki en güçlü ve en baskın renklerden biri olduğu için, ana yatak odalarında kullanılması tasarımcının zekasını gösterir.

Çocuklarda Yatak Odası

Çocuk yatak odalarında, odada enerji ve canlılık ve eğlenceyi teşvik eder, bu nedenle özellikle kız çocuk odaları için mükemmel bir seçimdir.

Bu renk sıcaklık, mukavemet ve sofistike ile karakterizedir. Kırmızı, işleri diğerlerinden ayırabilir ve dikkatin odağı olabilir. Güçlü bir renktir ve sık sık kullanılırsa öfke ve rahatsızlık yaratabilir, bu yüzden en iyi şekilde basit ve sessiz bir şekilde, antikaların ve diğerlerinin sergilerini vurgulamak için bir oda veya arka planda bir platform olarak kullanılır.

Kırmızı ve Altın:

Altınla karıştırmak, hem duvar kağıdı, mobilya, aksesuar veya perdelerde hem de banyoda kullanıldığında bile prestij ve lüksü benzersiz olarak gösterir.

Oriental Living Room

Kırmızı ve Sarı:

Kırmızı renk, dekora sakin ve canlılık ve sıcaklık hissi vermek için mobilya, boya ve aksesuarlarda açık beje kadar sarı tonları ile kullanılır. Ve mutluluk, neşe ve bağ sağlamaya yardımcı olarak tek bir yerde çok fazla toplanmayan bir aile için kullanılırlar.

Kırmızı ve Siyah

Tasarıma daha lüks ve şık bir görünüm vermek için kırmızıyı kullanmak istiyorsak, onu gri gibi daha az keskin bir renkle veya siyah gibi daha sakin bir renkle birleştirmemiz gerekiyorsa, bu renkler hareketlerini kısıtlamak için çok hareket edenler için kullanılır .

Kırmızı ve Yeşil

Kırmızı rengin yeşil bir oda gibi tamamlayıcı bir renkle entegrasyonu, odaya sakin ve rahatlama ve sıcaklık doğasının ruhunu ekler. Bu renkler, sakinleşmelerine ve rahatlamaya yardımcı olmak için stresli doğaya sahip olanlar için kullanılır.

 
İlginizi çekebilecek makaleler