cloudfront
En iyi iç mimarlık şirketi istanbul

Antika ve tarihi eserler dekorasyonun en eski sabit unsurları olarak kabul edilir. Genel olarak evin estetik tarafına son rötuşları eklemedeki derin etkileri ile karakterizedir. Oturma odası, arkadaşların ve ailenin bir araya geldiği yerdir ve bu antikaların estetik etkisi tarih, sanat ve onların sonsuz duygusudur.

Antique Decors

ALGEDRA tasarımcıları, güzelliklerini aynı zamanda sanatsal ve estetik taraflarının değerini vurgulamak için bu antikaları sergilemek adına uygun yolları tavsiye ediyor. Sergileme şekli, antikaların güzelliğini hissetmeye yardımcı olduğundan, elementlerin doğası, şekilleri, boyutları, renkleri ve ham maddelerin kalitesi açısından tutarlılık getirmeniz gerekir.

Bu, tek bir sürekli formatta belirli bir ekran modu anlamına gelmez, ancak ALGEDRA Interior Design tarafından genel görünümün ve kullanılan parçaların boyutlarının estetik görünümünü koruyan benzersiz bir ekran tarzında birçok yararlı öneri vardır.

Antique Wall Decals

Büyük parçalar (büyük bir vazo, duvar saati), güzellikleri vurgulanacak şekilde görüntülenmelidir, böylece onları tüm prestijlerini koruyacak şekilde uygun bir alana ekleyin. Bu parçalar, aynı alanda farklı renklerle çevreleyen küçük parçalar ile oryantal kumaştan küçük yastıklar veya odaya dağıtılmış küçük parçalar ile farklı parçalar olsa da benzer bir renge veya vazo ya da heykel gibi benzer parçalara bağlanabilir.

Estetik görünümü azaltacak çok fazla antika koymamaya dikkat etmelisiniz, ancak boyutlarına, renklerine ve kalitesine dikkat etmelisiniz.

Benzer parçalar, boyut ve renk bakımından benzer ancak çizimler ve gravürlerde farklı olan farklı parçalara paralel olarak düzenlenmiştir.

Traditional Living Room

Farklı gruplar varsa dengeyi korurken onları organize etmelisiniz. Örneğin, parlak cam sonra renkli cam sonra seramik.

Tercihen daha büyük parçalar, daha sonra küçük parçalar ile başlayın.

Antikalar bronz veya gümüş ya da ahşap masa lambaları biçimindeyse, odaya sağladıkları ışık efekti için büyük bir kanepenin her iki tarafına veya paralel köşelere yerleştirmelisiniz.

Doğu süslemeli veya Faslı boyadaki lambalar bir sırayla duvara yerleştirilebilir.

Kısacası eserler bazı eski şamdanlar, lambalar ve masa lambalarıysa, aydınlatma efektleri nedeniyle bunları akıllıca yerleştirmelisiniz.

Bir masa ev dekorunun temellerinden biridir. Merkezde veya yanda bazı eserler tutan konumlandırılmış olabilir, boyutu, rengi ve entegrasyonu ile tüm öğeler arasında bir denge elde etmek için kuruluşu dikkate almalısınız.

Antika ve vazoları oturma odasının ortasına yerleştirmeyin, böylece görüş ve iletişimi engellemezler.

Masayı birçok ve farklı antikalarla kaplamak yerine güzel rustik kutular veya bazı renkli süslü eserler veya bazı küçük eserler ile çevrili büyük bir şamdan seçebilirsiniz.

Seçeneklerden biri, farklı uygun tasarımlarda duvara bazı eserler asmaktır ve farklı eserler, resimler ve eski plakalar görüntülemek için bazı ahşap veya cam raflar da yerleştirebilirsiniz. Veya bu eserleri boş ahşap çerçevelerin içine yerleştirebilir ve güzelliğini vurgulamak için bir spot ışığı yerleştirebilirsiniz.

Ayrıca eser stilleri ve tasarımlarında tekrardan kaçınmalı ve seçimlerinizde dengeyi korumalısınız.

Konukların bu canlı ve orijinal tablolara bakmaktan zevk alabilmesi için duvar resimlerini çok yüksek asılı bırakmaktan kaçının. Bunları dengeli bir şekilde ve yükseklik, doku ve renkler açısından çok dikkatli bir şekilde yerleştirin. Duvar eski silahları, kılıçları veya hançerleri asmak veya değerli el yapımı doğu halıları asmak için kullanılabilir.

Diğer bir seçenek ise, canlılık getirmek ve odanın atmosferini aydınlatmak için çanak çömlek parçalarını yeşil bitkilerle sarkan bazı sepetler asmaktır.

Sonuç olarak, parçaların dağılımında bol miktarda kaçınılmalı ve benzer parçalar için iyi bir kullanım bulmalısınız. Bazı Doğu parçalarını eklemeyi deneyin ve oturma odasına huzur ve uyum katmak için bazı sanat eserlerinde yeşil bitkiler ve doğal çiçekler kullanın.
İlginizi çekebilecek makaleler