For Consultation

Blog

Ev, bir kişinin gizlilik, huzur ve mahremiyeti bulduğu yerdir ve gerçek karakterini açığa çıkardığı ve kendini güvende hissettiği tek alandır.

Bu nedenle evin bakımını yaparak tüm ihtiyaç ve giderlerin mevcut olmasını sağlamak bir önceliktir. Her ailenin ev tasarımına yansıyan kendi ihtiyaçları ve ilgi alanları listesi vardır.

Bir ev, konut sakinine aidiyet ve mahremiyet duygusu verir ve aynı zamanda canlandırıcı bir his, güç ve yaratıcılık sağlar.

Bu nedenle, bir konaklama alanı tasarlarken bu gereksinimler, aşağıda listelenen noktalarda güvence altına alınmalıdır:

ALGEDRA Entrance Design

 1. Isı ve soğuk gibi dış etkenlere karşı koruma.
 2. Rahat bir sığınak sağlamak.
 3. Sakinliğin gizliliğini korumak.

Ayrıca “ALGEDRA” mimarlarının çevresel ve jeolojik konulardaki deneyiminden de yararlanmalısınız: hava akımlarını önleyen engellerin olmaması, komşuların alanının açığa çıkmasını önlemek için pencereleri yerleştirmek için doğru yönleri belirlemek ve güzel okyanus manzarasına sahip olabilirsiniz.

Ayrıca, inşaat malzemeleri devlet tarafından belirlenen bina kodlarına ek olarak iklim faktörleri ve mahalleye de uygun olmalıdır. 

Ardından, şekli, psikolojik etkiyi, fonksiyonel ve estetik terimi dikkate alarak mekânın tasarlanmasına yardımcı olacak kişisel gereksinimleri belirlersiniz:

 • Ailenin uyku, çalışma ve TV izleme gibi fonksiyonel programını ve aile üyelerinin sayısını ve ihtiyaçlarını araştırmanın yanı sıra pencere, kapı, giysi ve dolaplara ayrılan yerler gibi evin pratik gereksinimlerini, hobilerini ve zevklerini belirleyin.
 • Evin basitçe yapılması için inşaat şeklini, oda sayısını ve dağıtımlarını belirleyin:

ALGEDRA Bedroom Design

 • Lüks bir giriş ve bir fuaye 
 • Bir oturma odası
 • Misafir odası
 • Mutfak
 • Ebeveyn yatak odası ve aksesuarları
 • 2 çocuk odası
 • Banyo

Elegant Entrance Design

Mobilya seçimi, tüm bireylerin kullanımına uygun olacak şekilde dikkatle seçilmelidir. Örneğin, oturma odasındaki mobilyalar ve renkler, tüm ailenin toplandığı oda olduğu için ailenin günlük kullanımı için rahat olmalıdır. “ALGEDRA” şirketindeki referans koşullarından biri, duvar kağıtlarından mobilyaya, aksesuarlara, aydınlatmaya vb. kadar her şeyi sağlamaktır. Bu nedenle, odada ve tümünde konforlu bir hava sağlamak için tüm bu gereksinimler arasında bir orantısallık vardır.

Ayrıca, problemlerden ve kusurlardan arınmış konforlu bir konaklama sağlamak için esnek bir tasarım oluşturmak için ayrıntılara dikkat edin.