For Consultation

Blog

Küresel salgın krizi bize iç tasarımın önemli olduğunu öğretti.

Ofis alanları, konuk alanları, konut tasarımları ve her sektörde iç mekanların sağlığımızı, refahımızı korumak için nasıl yeniden tasarlanması ve yeniden tanımlanması gerektiği konusu tartışılıyor.

Ancak karantina altında olmak ve kendimizi dünyadan soyutlamak bize evde daha fazla zaman geçirme ve iç mekanlarımızın konforu, ruh halini ve işi teşvik etmek için iç dekorasyonun motivasyonumuzu nasıl etkilediğinin daha fazla farkında olma şansı verdi.

Tasarımcılar Covid-19'un iç tasarımın geleceğini bazı şekillerde değiştireceğine inanıyor, işte onlardan bazıları:

Evler daha esnek hale geldi

Evler için konut tasarımının geleceği, spor salonları, çalışma alanları dahil edilerek veya sanal sınıflarda uzaktan eğitilecek çocuklar için özel odalar yaratarak, modern lüks villa işlevselliği ile çoklu kullanım alanı ve benzer bir yaklaşımla yapılandırılacaktır.

İç tasarım şirketi

Ayrıca ev sinemalarının yükselmesi ve eğlence mekanlarının oluşması gibi yeni alanlar ortaya çıkacak.

Açık Alan

Birçok iç tasarımcı, eve hapsolma ve karantina önlemlerinden sonra, birçok müşterinin küçük veya büyük açık alanlar talep ettiğini ve kırsal yaşam tarzını tercih ettiğini bildirmiştir.

İç tasarım şirketi

Yükseltilmiş yataklar, bahçedeki hamaklar veya ekim alanları daha çok talep edilecektir.

Sürdürülebilir tasarım

Karantina altında daha fazla boş zaman geçirirken, daha yüksek elektrik faturası ödendiğini fark ettik. Bu nedenle, evlerini yenilemek isteyen insanlar için enerji verimliliği en büyük öncelik olarak yerini aldı.

İç tasarım şirketi

Sorunu azaltmak için en etkili yol, etkili bir kullanım yolu ile enerjiyi korumaktır. Bu bizi evlerimizde daha sürdürülebilir malzemeler uygulamaya yönlendiriyor.

Trend Renkler

Pandemi, birçoğumuz arasında huzursuzluk, keder ve endişe hissini açıkça arttırdı.

Bu, özellikle şehir sakinlerinin yaşadığı alanda, doğada olma hissini taklit eden tonlara doğru daha fazla yönleneceğimiz biyofilik tasarım görmek anlamına gelir.

Interior Design Companies

Bu nedenle, öngörülemeyen gelecek için güvence ve rahatlık hissi veren doğadan ilham alan renkleri seçmek bir zorunluluktur.

Home Ofislerimiz

İş yerlerinin kapanması ile birlikte birçok şirket işlerini evlerine taşıdı ve artık insanlar içinde çalışmak için çekici, rahat ve işlevsel bir çalışma alanına ihtiyaç duyuyor.

Teknoloji home ofislerde ön plandadır; kütüphane, medya takımı, kayıt stüdyosu. Tüm şirketler hayatın artık çevrimiçi olduğunu ve evlerimizin bunu desteklemesi gerektiğini fark ediyorlar.

İç tasarım şirketi

Eğer işletmeler uzaktan çalışmanın ofis kadar verimli olduğuna karar verirlerse, fiziksel ofisin gereksiz bir masraf olduğunu belirleyebilir ve uzaktan iş modelini kalıcı hale getirebilir ve bu da home ofislerin tasarımını artıracaktır!

İç Tasarım Endüstrisinin Yükselişi

İç tasarıma ilgi artacaktır, çünkü herkes gelecekteki olası salgınlar nedeniyle iş yerlerinin kapanma korkusu olmadan evlerini mümkün olan en kısa sürede yenilemek istiyor.

İnsanlar, zihinsel refahının şimdi, dünyanın geri kalanı kapalıyken güzel, pozitif ve işlerini sürdürebilecek bir evde yaşamaya bağlı olduğunu fark ettikleri için yenileme tadilat tekliflerinde bir artış var.

İç tasarım şirketi

Temel olarak pandemi sonrası iç tasarım, günümüzün daha iyi versiyonunun sağlıklı bir kombinasyonu gibi düşünülebilir.

Algedra’nın konut tasarımı portföyüne göz atın.