For Consultation

Blog

Yirminci yüzyılın başında iki stil popülerdi, birincil stil olan eski klasik stil ve ikinci stil ise tipik stili kırmak isteyenlerden büyük destek alan modern stil.

Tasarımdaki Kolonyal Stil, ilk İngiliz dönemi dahil olmak üzere, ABD'nin kolonyal dönemi ile ilgili birkaç bina tasarımını içerir; (ortaçağdan kalma), Fransız Kolonyal, İspanyol Kolonyal, Hollanda Kolonyal gibi.

Bu tarzlar, 1600-19. Yüzyıllar arasındaki dönemin evleri, kiliseleri ve devlet binaları ile ilişkilidir. Amerikalılar Avrupa'da popüler olan birçok stili seçtiler, onlardan aldılar ve kendi kalıplarını eklediler.

Colonial Style in Interior design

yüzyılın ikinci yarısının sonunda, birçok yapının klasik strüktürü ile Avrupa tarihi yapısında tasarlandığını fark ettik ve Kolonyal tarz dönemi boyunca bakılacak eski ve sıkıcı bir stil olarak ortaya çıksa da eski stillerden etkilenenler ve eski stillere sevgi gösterenler bu stilden etkilenmişlerdir, onlar bu stili yaşam tarzlarına soktular ve sakladılar.

Evinizi Kolonyal tarzında bir iç tasarım başyapıtı haline getirmek için, iki yoldan birini seçmelisiniz : eski kır tarzında bir klasik tasarıma sahip olmak ya da lüks tarzda klasik Avrupa dekorasyonlarına sahip olmak. Eğer yeterince büyük bir alana sahipseniz.

Luxurious Colonial Style in Interior design

Bu dönemin mobilyalarına baktığımız zaman klasik tiptedir. Mekanda ki ahşap merdivenleri görüyoruz, sandalyeler ahşap ve ağır dekor içeriyor. Resmi sahnelerde sıkça görüldüğü gibi, baskılı pamuklu kumaşların kullanıldığı kanepe üzerine yayılmış yün ve pamuktan blokları görebiliriz ve bu iç tasarım tarzının antikliğin ve güzelliğin zenginliklerini artıran çam ağacının dekorasyonunu da unutmamalıyız.