For Consultation

Blog

empire interior style

İmparatorluk iç tasarım stili, XVIII. yüzyıl klasisizminin ikinci yarısından kaynaklanmaktadır. Napolyon Bonapart zamanında daha sade olan Barok iç mekânla kıyas edilerek doğdu. Diğer stillerin farklılıkları ve özellikleri imparatorluk iç tasarımını sofistike ve zenginliğin, lüksün en iyisini sunmasıdır. Bu imparatorluk iç stili sadece oturma odası içindir, çünkü içinde sadece doğal ve pahalı malzemeler kullanılır.

Renk şeması doygunluğa göre değişir. Kaliteli ağaçlar önemli bir rol oynamaktadır. İmparatorluk tarzı iç tasarımda mobilya için kullanılan renk şeması sadece koyu renklerdir. Kanepeler ve sandalyeler bel kısmı geniş olmalıdır. Döşemenin altın süslemeli ipek goblen olması gerekir. Kitaplıklar, açık şifonyer, porselen dolaplar, altın boya çerçeveler, kristal şamdanlar olmazsa olmazlardandır.

Geleneksel olarak kullanılan brokar veya ipek duvarlar için genellikle bordo iç kısım da iyi bir seçimdir. Bu kumaşları taklit etme, duvar kağıdına çizim yapmak için küçük veya basit bir şerit kullanımı gibi uygun yüksek kaliteli duvar kağıtları da harika görünüyor. Duvar kaplamasında, kesinlikle doğal taştan yapılmış karo da kullanabilirsiniz. Oturma odasının görkemli bir görünümünü oluşturmak için küçük bir mermer masa ile desteklenebilir. Tavan beyazdır, ancak kaplama malzemelerinde bir miktar altın rengi kullanılmalıdır. Zemin ahşabı taklit etmelidir.

İmparatorluk tarzının ana özelliği, alışılmadık derecede büyük ve farklı şekillere sahip Aynalardı. Her zamanki yerlerin ötesinde- şöminenin üstünde, pencereler arasında- yatağın üzerine, kapı kanadına, mobilya ayakları arasında zemine yakın kullanıldılar. Daha fazla imparatorluk iç tasarımı fikri için galeri bölümündeki yaratıcı tasarımlarımıza göz atın.

empire interior design