For Consultation

Blog

Banyo büyüklüğü evin büyüklüğüne bağlı olarak büyük ve küçük arasında değişir. Ev aslında bir villa veya saraysa, sahibi her odada bir banyoya sahip olmak ister ve bu banyolar küçük olabilir. Bu, tasarımcı için bir meydan okuma sağlar, çünkü banyo kullanıcısı için yeterli alan tutarken tüm banyo hizmetlerini sağlamanın ve yerleştirmenin bir yolunu bulması gerekir.

“ALGEDRA” size bu meydan okumayı kazanmanız ve banyonuzda ihtiyacınız olan her şeye sahip olmanız için bir dizi fikir ve püf noktası sunar, böylece rahatlayabilir ve sorununuzu yok edebilirsiniz.

İlk olarak, ağır kullanım ve gizlilik nedeniyle banyoyu yatak odalarının yakınında bulundurmak daha iyidir. Banyo alanına uyacak şekilde organize edilmiş sadece temel yardımcı programlara ve günlük kullanılan şeylere sahip olmalıdır.

Önce banyolarda gerekli mobilyaları tanıyalım

small bathroom design

1. Lavabolar:

Banyolardaki lavabolar, farklı şekil ve boyutlardadır ve banyonun alanına uyar. Onlardan bazıları:

Uzun sabit ayaklı lavabo: Bu tip yerden tasarruf etmek ve aynı zamanda gerekli işi yapmak için bir köşeye yerleştirilir

Duvara monte lavabo: Zarif görünen yeni ve modern bir fikirdir

Lavabo taban ünitesi: Bu taban aslında banyo malzemelerini saklayabileceğiniz bir dolaptır, duvara monte edilmesi ve zemine sabitlenmemesi tercih edilir.

2. Ayna:

bathroom furnishings

Banyo aynası bazen sadece bir ayna veya dolaplı bir ayna olabilir veya ayna banyo dekoruna uyan zarif bir çerçeveye sahip olabilir.

Işıklı bir ayna takmak istiyorsanız lavabonun üzerinde bir elektrik uzantısı olmalıdır veya günlük kullanım için sıradan bir ayna kadar basit olabilir.

Ayna için uygun bir yer seçmeye dikkat edin. Ayna, tuvaletin arkasında ya da kapının olduğu yerde olmamalıdır.

3. Banyo Küvetleri ve Duşlar:

Banyo küvetlerinin birçok türü ve şekli vardır. Bunların en ünlüsü jakuzi. Diğer taraftan yararlanmak için bir duvara yerleştirmek veya banyo köşesine yerleştirmek mümkündür ve bu onun genişliğine bağlıdır. Veya tek bir yerde hem küvet hem de duş başlığından yararlanmak için içine bir duş başlığı takılabilir.

Küveti daha çekici hale getirmek için, sürgülü bir kapı veya suyun banyonun her tarafına yayılmasını önlemek için yalıtımlı bir kapı olarak çalışan düğmeli normal bir kapı ekleyebilirsiniz. Bu kapının şeffaflık seviyesi kişisel bir tercihtir.

Küvetten daha küçük bir yer kaplayan sadece duşlu bir banyo da olabilir.

neutral bathroom color

4. Renkler:

Renkler, banyolarda belirli renkler yere zarafet sağladığı için büyük bir rol oynar, renk seçimi kişisel tercihinize bağlıdır:

Mavi ve bej bir banyo, özellikle bej rengi doğal ahşap gradyanına daha yakınsa, basit ve çekici bir renktir.

Bir banyoda bej renk kullanmak, halı ve duvar için kahverengi ve hem lavabo hem de küvet için beyaz ile birleştirildiğinde zarif hale getirir.

Açık turuncu ve kırmızı banyoya ferahlık ve canlılık verir, duvarlar ve aynalar için turuncu, dolaplar ve dekorlar için kırmızı, beyaz ise lavabo, küvet ve seramik duvarın alt kısmıdır.

5. Seramik:

Tasarımcılar, zeminleri ve duvarları, farklı türlere dayanabilecek dekor parçaları olarak görüyorlar, çünkü özellikle İspanyol seramiğinin en ünlü formları olan seramik boyutunu ve türünü seçerken dünyanın herhangi bir yerinden bir dokunuş ekleyebilirsiniz.

Açık bej seramik, bu seramik parçalar düz ve orta büyüklükte olup yazıtsızdır. Duvarın ve küvetin orta kısmında aynı parçalara sahiptir, ancak kahverengi tonlardan farklı renklerde, zemine gelince, bu karolar biraz daha büyük ve kahverengidir.

Dikdörtgen seramik parçalar, beyaz renk kahverengi, siyah ve zeytin yeşili gibi diğer renklerle birlikte hakimdir. Zemine gelince, açık kahverengi düz seramik karolardan yapılmıştır.

Küçük seramik parçalar, modernler ve dekora mükemmellik veriyorlar, çünkü içeriden ve dışarıdan seramikle en açık bal renginde kaplıdır.

Daha geniş görünümlü bir banyo için bazı püf noktaları:

Duvara büyük bir ayna yerleştirirken, boş yer daha büyük görünüyor, bu yüzden havzanın üstüne bir ayna yerleştirmek veya bir duvar boy aynası yerleştirmek her yerde için harika.

Çok yazıtlı seramik ve perdeler kullanmak, daha geniş bir alanın yanılsamasını verir, ayrıca açık renkli duvarlar kullanmak, bunlar basit şeylerdir, ancak dekoru son derece etkilerler.

Dikdörtgen şekilli lavabolar kullanmak daha büyük bir alan sağlar, ancak ana ünite lavabolar depolama alanı sağladıkları için daha iyidir, böylece çift kullanımlı bir lavabo elde edersiniz.

Yer tüketen büyük dolaplar kullanmak yerine, havlu, pamuk ve diğer yardımcı programları saklamak için duvarın boş alanındaki küçük rafı kullanabilirsiniz.