For Consultation

Blog

Ebeveyn yatak odası rahatlamak için bir sığınaktır ve renkler huzur ve sakin bir atmosferi sağlamada en büyük rolü oynar.

Renkler mükemmel kişisel bir alanı elde etmek için önemli bir adım olduğundan, tarzınızı, yaşam tarzınızı ve zevkinizi yansıtması gerekir, çünkü ana yatak odası diğer yatak odaları arasında en büyüğüdür, böylece renkleri birleştirmenize ve benzersiz bir görünüme sahip olmasına olanak verir.

Ana yatak odasında bir banyo ve değiştirme veya oturma alanı varsa, bu alanların tutarlı olması ve birbirini tamamlaması için doğru bir şekilde planlanması gerekir.

Ebeveyn yatak odasının rengi için en iyi ipuçlarından biri, odada olmasını istediğiniz havayı ve atmosferi yaratan bir renk seçmektir.

Colorful Master Bedroom

Sakin bir karaktere sahip ana yatak odası :

Çoğu insan için favori renkler pastel renklerdir ve nötr renkler, sakin bir atmosfer yaratmak için doğal ahşap mobilyalarla kullanılıp lüks ve yüksek sınıf bir görünümü vermek için krem ​​rengi ile Bej, Koyu gri gibi renklerin kullanımı iyi bir seçimdir.

Ayrıca, parlak renkli yastıklar, halılar, lambalar ve diğer aksesuarları ekleyerek katman efekti ve bazı dinamik efektler oluşturmak için birçok tonu birlikte karıştırabilirsiniz.

Oda koyu renkli ahşap ve inci renkli duvarlarda olabilir ve doğal ahşap ve bej renklerini yenilemek için lüks ve yüksek kaliteli bir görünüm için ahşap bir çerçeve ve altın ipliklerle süslenmiş duvarlardan birinde tonlarından birine sahiptir. Sakin ama sofistike bir görünüm yaratmada önemli bir rol oynayan eserlere ek olarak, yastıklar, altın yataklar gibi diğer oda aksesuarlarıyla da tutarlıdır.

Parlak gümüş, bu renge ve ayrıca doğal ve metal mobilyalara uyan lüks, gri degradelere benzeyen altının bir alternatifidir.

Modern Master Bedroom

Modern Ebeveyn Yatak Odası için Büyüleyici Gri Renk:

Gri renk ve tonları modern dekorda yaygındır, çünkü basitliğe doğru eğimli ve modern bir usta için en iyi seçim olmasını sağlayan istisnasız diğer renklerle iyi uyum sağlayan modern dekorlara uyan nötr sakin bir etkiye sahiptir.

Bej ile koyu gri zarif bir görünüm yaratır ve ayrıca bordo veya mor bir sandalye gibi cesur bir renkte mobilya ekleyebilirsiniz.

Duvarın ve koyu zeminin ortasında yer alan açık renkli bir yatak, zarif ve renk dengeli bir oda için mükemmel bir seçimdir. Odada büyük bir fark yarattığı için bazı aksesuarları da düşünmelisiniz.

Colorful Bedroom decor by Algedra

Hızlı ipuçları:

  1. Odaya parlak bir görünüm vermek için 3 açık rengi karıştırın. Parlak mavi kanepe gibi nötr bir odaya kalın ve özel renkler eklemek de tavsiye edilir.
  2. Duvar tasarımının rengine dikkat etmek, yatak odası duvarını ayırt eder. Odaya çekici bir görünüm vermek için farklı renklerde gelen doğal ahşap veya mermere benzeyen taş veya kahverenginin rengine benzeyen gri bir renk kullanabilirsiniz ve mobilyaların renkleri duvara göre seçilir renk ama daha hafif eğimlerde zarif görünümlü bir oda elde edebilirsiniz.
  3. Çeşitlilik ve mükemmellik elde etmek için resimlere benzeyen farklı renk ve duvar tasarımları kullanın.
  4. Daha fazla mükemmellik için, lüks antik çağ ile modern karakter arasında bir araya gelerek cesur bir adım atabilirsiniz. Örneğin, yatak Viktorya döneminin karakterini taşır ve aksine, kanepe güçlü pembe renkte veya parlak yeşildir ve bunları birleştirmek için çiçekler ve bitkiler gibi doğal unsurların renklerini ve bazılarını kullanabilirsiniz. Aksesuarların tekrarı, çelişkinin birleştirilmesine yardımcı olur.
  5. Bitkiler, dekoratif yastıklar ve sandalyeler gibi aksesuarların kullanılması, ana yatak odası için seçtiğiniz renk sistemini geliştirecektir.
  6. Sarı veya kırmızı turuncu tonları seçerken, bu renklerin daha açık sürümlerini kullanmanız önerilir. Örneğin daha koyu gölgeler veya daha parlak gölgeler kullanmak için, sıcak gri ile güneşli sarımsı rengi veya nötr renkle açık resif rengini seçin. Altın, şampanya ve kahverengi tonları gibi sıcak tonların bir kombinasyonuna ek olarak, zevkinizi tatmin edecek daha fazla konfor ve rahatlama sağlar.
  7. Daha fazla lüks için, siyah renge dayanan odanın tüm avantajlarından yararlanmalısınız. Beyaz parçalar ile dengelediğinizden emin olun ve altın veya gümüş veya turkuaz ve hatta kırmızı gibi ruh halini aydınlatmak için dokunuşlar ekleyin.
  8. Romantik yatak odası için kırmızı renk anahtardır. Ancak enerjiyi arttırdığı için yoğun bir şekilde kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Gücünü ve coşkusunu kırmak için bir duvarda, örneğin yatağın arkasındaki duvarda veya mobilyalarda sadece bazı sakin renklerle kullanabilirsiniz.
  9. Nötr renk tonlarından oluşan bir palet kullanmak, odayı yatak çarşafları, yastıklar ve lambalar ve diğer aksesuarlardaki renklerinizden rahat ve organik görünmesini sağlar. Nötr bir panel iyi çalıştığından, aksesuarlarınızı ruh halinize uyacak şekilde veya sezon için dekore edebileceğiniz için değiştirebilirsiniz.
  10. Renklerin dekor üzerindeki etkisini yansıtan en iyi hilelerden biri, duvarın büyük bir çerçeve gibi görünmesi için yatağın arkasındaki duvarı yatağın renginden farklı yumuşak bir renkte boyamaktır. Yatak çarşaflarında ve oda aksesuarlarında aynı renk duvarın daha açık veya daha koyu renk geçişlerini kullanın veya gücünü vurgulamak için tamamen zıt bir renk kullanabilirsiniz.