For Consultation

Blog

Hollywood glam, Hollywood Regency olarak da anılır. Lüks, abartılı ve gösterişli bir tasarım stilidir ve kullanıcıları tarafından “mükemmel dramatik stil” olarak bilinir. Peluş, kadife mobilyalar, tafting ve antikalar dahil olmak üzere Viktorya dönemi tasarımı, Art Deco ve yüzyıl ortası modernizminin bazı yönlerini içerir. Renk paletlerine özellikle koyu, kırmızı ve turkuaz tonları hakimdir.

Bu üslup 1930'larda Hollywood'un Altın Çağı'na kadar uzanır, bu nedenle Eski Hollywood'a atıfta bulunmaktan vazgeçmek mümkün değildir. Çizgiler temiz, ancak dekoratif detayların süslemeleriyle güzel ve işlevsellik arasında denge sağlanır.

Gösteriş, ihtişam ve modernliği bir arada yaşayın, Hollywood glam stili sizin için harika bir iç tasarım uygulamasıdır. Bir Hollywood yıldızı gibi hissetmeye ve Hollywood esintisini evinize getirmeye hazır mısınız?

Burada Hollywood Glam stili hakkında her şeyi bulacaksınız. Türkiye'deki Algedra iç mimarları, ev dekorunuzun görünümünü geliştirmek için faydalı ipuçlarını sizinle paylaşıyor.

Hollywood Glam tarzı dekorun ana hatları;

Glam, Hollywood stilinin estetik bir kıvılcım ve mükemmel bir uyum getirmesinin anahtarıdır. Modern Hollywood cazibesi tek bir döneme odaklanmaz, farklı tarz ve yaşlardan ilham alır; neoklasik, art deco ve yüzyıl ortası tarzların unsurları vb. Cesur tasarım, metalik yüzeyler, katmanlar ve zengin dokular bu stili benzersiz ve dikkat çekici kılan unsurlardır.

  1. Temiz çizgiler hakimdir ve bir harmoni vardır
  2.  Aydınlatma ve çizgiler için ağır dokunuşlara odaklanma
  3. Kürk, kristal, ayna, metalik ve parlak renk paletlerinin kullanımı ışığı yakalamaya yardımcı olur

villa dekorasyonu

Renk paleti

Hollywood glam stilinin kesin bir renk paleti yoktur. İç dekorasyonda çoğu zaman sade ve nötr tonlar hakimdir. İç mimarlar bir veya iki tamamlayıcı renge odaklanır ve dokuların odaları şekillendirmesine izin verir.

yatak odası tasarımı

Pembeler, gri, beyaz ve siyah, lacivert ve hatta mücevher tonları Hollywood tarzı ev dekorasyonu için popüler seçeneklerdir. Cesur mücevherler (zümrüt, mor, deniz mavisi ve sarı), nötr tonlar (yıkanmış kahverengi, gri, siyah ve beyaz) ve yumuşak pasteller (yıkanmış lavanta, yeşil, güvercin grisi ve soluk pembe) görünümü öne çıkaran bazı renklerdir.

Gümüş, platin ve hafif metalik katmanlar

Hollywood lüksünü yakalamak istiyorsanız mat ve parlak gümüş veya gri tonlar, evinize kişilik ve zarafet katar. Aynalar ve krom, görünümü birleştirmenin iki harika yoludur.

giriş tasarımı

Biraz kürk ekle

Suni kürk yastıklar, kilimler veya örtüler, özellikle gri, platin veya kalay tonlarında herhangi bir odaya çekicilik katar.

Mobilya

Glam tarzı mobilyalar, sıradan bir his katan sıradan bir dekorasyon öğesi değildir. Klasik tarzdaki mobilyaların bir karışımı ile oda başına öne çıkıyor. Klasik büyük mobilya parçaları lüks vurgularla mekan hissini yükseltiyor.

ev dekorasyonu

Evinizin içini dekore ederken glam stiline bağlanmak için zaman referansı yoktur. Retro göz alıcı bir görünüm elde etmek için yüzyıl ortasından ilham alan tasarım parçaları ekleyin veya muhteşem bir görünüm yakalamak için geleneksel mobilyalar kullanın.

Hollywood Glam stilinin temellerinin temiz çizgiler, dağınık olmayan atmosfer ve yüzeyler, çok parlak yüzeyler ve vurgular olduğunu unutmayın. Kumaşlar ve tekstiller, incelik ve canlılık için önceliklidir.

Kıvrımlı ve yuvarlak eski Hollywood glam dekoru esastır

Eski Hollywood havası Art Deco tarzından izler taşıyor. Işığın yansımasını yakalamak için kavisli mobilyalar veya yuvarlak bir ayna ile iç mekanınızı dekore edin veya görünümü elde etmek için antika tarzı masalar kullanın.

Dekor

Dekoratif parçalar Glam Style için tamamlayıcı unsurlardır. Öğeler, büyük aynalar, güneş ışınları, sanat baskıları ve büyük duvar sanatı parçaları ile odada yüksek kontrast oluşturmak için şık ve zariftir. Abartılı mobilyaları basit öğelerle dengeleyin.

iç tasarım

Taze çiçekler, vazolar ve sanat eserleri gibi dekoratif aksesuarların ötesinde, duvar kağıdının bir etki yaratması muhtemeldir. Duvar kağıdı, vurgulu bir duvarı süsleyebilir veya herhangi bir yerde kullanıldığında lüks bir oda yaratabilir. Şık bir hikaye yaratmak için dekor parçalarını bir araya getirin veya nereye bakarsanız bakın lüks bir görünüm için evinizin her yerine yayın.

Hayvan motiflerinden ve peluştan yararlanın

Hollywood dekorasyon stili, mekanlara ihtişam, lüks ve zenginlik getiren bir stildir. Bu yüzden gösterişli ve çekiciliği yüksek parçalar seçmelisiniz. Ortaçağ Barok esintisinin izlerini görebildiğimiz Hollywood Glam tarzı bir evde, zenginliğin göstergesi olan hayvan motifleri, kürkler ve peluşlar sıklıkla kullanılır. Oturma odanızda peluş kilim veya halı kullanmak ev dekorunuzu desteklemek için en büyük adım olacaktır.

Desen ve doku gerekli

Tekrarlayan desenler, tafting ve kapitone, eski Hollywood ihtişamlı dekorasyon görünümünün önemli unsurlarıdır.

yatak odası iç tasarımı

Hollywood Glam tarzında dekorasyon ipuçları için önemli olan ancak küçük görünen detaylardan biri de kumaşların dokusunun kullanılmasıdır. Genellikle koltuk ve sandalye kumaşlarını ipek, kadife veya deri gibi zengin malzemelerden tercih edebilirsiniz. Kanepede malzeme olarak deri kullanılıyorsa, yastık kullanımında kırmızı destekleyici renk olarak kullanılabilir. Glam stili ile tasarlanan mekanlarınızda Viktorya dönemine güzel bir gönderme yapabilirsiniz.

Büyük avizeler ve aydınlatma aksesuarları

Büyük bir avize, bir Hollywood Regency alanına girmenin mükemmel bir yoludur.

lobi tasarımı

Hollywood Glam, koyu renklerin ve altın dokunuşların hakim olduğu bir tasarım stilidir. Bu nedenle ev dekorasyonu biraz kasvetli ve ağır görünebilir. Ağır görüntüyü ortadan kaldırmak için büyük aydınlatma kullanabilirsiniz. Kristal taşlarla süslenmiş mekanın ortasına yerleştirilen büyük avizeler en büyük kurtarıcınız olacak.

Kadife, süet, suni kürk, ipek ve deri katman

Göz alıcı bir Hollywood Regency tarzı ev, bir milyon dolarlık bir malikane gibi görünmeli ve hissettirmelidir. Kadifeler, ipekler ve süitler, etkisini elde etmenin hızlı bir yoludur.

Şeffaf cam ve akrilik parçalar ekleyin

Net efekt, yalnızca cazibe ve parlaklık katmakla kalmaz, aynı zamanda bir odanın görünümünü de genişletir.

Masa ve aynalar

Odanızı "büyülemek" için aynalı bir yan sehpa veya bazı aynalı mumluklar ekleyin.

oturma odası iç tasarımı

Tablolar ve büyük aynalar Hollywood Glam stilinin en vazgeçilmez unsurlarıdır. Süslü aynalar veya parlak siyah veya altın varak çerçeveli tablolar kullanabilirsiniz. Duvar renginizle tezat oluşturacak boyama renklerini seçmek, mekanınıza yepyeni bir hareket katacaktır. Süslü aynalar mekanda derinlik için çok önemlidir. Kalın ve gösterişli oymalı mobilyalarınızın sıkışık görünümüne ayna kullanımı ile son verebilirsiniz.

Hollywood Glam Tarzı Ev

Yatak odasının iç kısmından giriş yoluna kadar, Hollywood Glam stiliyle dekore edilmiş bir ev, aynı zamanda bir film setini andıran bir his verir.

Işıltılı ipuçları odayı aydınlatır, cömert kumaşlar ve dokular ilgi çeker ve taze çiçekler ve dekoratif vurgular onu kişisel kılar. Glam öğeleri, ışıltı ve ışıltının büyüsünü hala yakalayan bir görünüm oluşturmak için diğer stillerle kolayca karıştırılabilir.

yemek odası tasarımı

Evinizi tam Hollywood ihtişamıyla ya da Hollywood'un ışıltılı ambiyansına gönderme yapan retro glam ile tasarlamak isteyin, bu tarz evinizi davetkar, lüks bir alana dönüştürebilir. Bu tarz, klasik bir görünüme sahiptir ve birçok dekoratif detayla iç tasarımı zenginleştirir.

Hollywood glam stili ilginizi çektiyse, evinizde nasıl görüneceğini görmeye çalışalım. Yeni bir projeye başlamayı düşündüğünüzde, Türkiye ve Dubai'deki uzman iç mimarlarımız, eviniz için güzel ve nefes kesici bir glam tarzı tasarım yaratmak için sizinle birlikte çalışacak.

Daha fazlası için iç tasarım galerimizi ziyaret edin ve bizimle iletişime geçin.