For Consultation

Blog

ALGEDRA, yaptığı iç tasarımların arkaplanında, hayallere, güdülere ve bilgi birikimine ve deneyime dayanılmasını istedi, fakat bu ilk başta hiç kolay olmadı, çünkü zamanınızı ve paranızı harcadığınızda hemen hemen herkesin karşılaştığı birçok engel ve zorluk vardı. Hemen hemen herkes Dubai'de zamanını ve parasını daha iyi bir gelecek oluşturmak için harcıyorsanız size gelir.

ALGEDRA şirketler grubu, 2013'te geri adım atmak istemiş olup yüksek nitelikli iç tasarım şirketleri dünyasında kendisine isim vermek ve Dubai'deki insanlardan büyük bir destek alarak yaptığı işin  en iyisini bulmak için anahtar teslimi proje çözümleri sağlama konusunda uzmanlaşmak istedi.

İç tasarım şirketi

ALGEDRA grubunun bugün BAE ve uluslararası pazarda faaliyet göstermesi, yüksek nitelikli deneyimli ve çok uluslu ekibinin ise  planlanan genişleme doğrultusunda daha da büyümesi bekleniyor. Grubun, bölgedeki başarılı küçük, orta ve büyük ölçekli projelerdeki başarılı teslimatlarında geniş bir sicili vardır.

Uzun yıllar boyunca hem kamu hem de özel sektörde güçlü ve sadık bir müşteri tabanı oluşturmuştur. Tam iç Tasarım hizmetlerine odaklanır (tasarım, inşa, – mobilya-aksesuvar & ekipman - , proje yönetimi) ALGEDRA grubu, projelerinde geliştirme taahhüdünü gösterdiği dinamik büyüme ile eş anlamlıdır.

Şirket başarısının asıl nedeninin, 2013'te, yani  Algedra'nın ortaya çıktığı yıl ve BAE'nin emlak ve iç tasarım pazarında çiçek açtığı yılda gerçekleşen çok ilginç gerçeklerden kaynaklandığına inanıyoruz.

İç tasarım şirketi

2013 yılıda Dubai, emlak piyasasının tüm sektörlerinin (konut, perakende, otel, sanayi ve ofis) toparlandığını gördü. Konut, perakende, otel ve sanayi sektörleri güçlü ve nispeten geniş tabanlı bir büyümeye tanık oldu.

2013'ün iç tasarım firması işine yatırım yapmak için harika bir zaman olduğunu düşündüren şu ana noktalara hızlıca bir göz atalım:

Konut piyasası, 2013'te güçlü bir notla sona erdi, fiyatlar ortalama olarak 2013’e göre % 22 arttı ve kiralar 2013’e göre % 17 arttı. İyileşme, birincil ve ikincil ve daha uygun fiyatlı konumların yanı sıra geniş tabanlı ve belirgindi. Kira ve fiyatlarda daha fazla büyüme beklenirken, 2014 yılında, 2013'te görülen sürdürülemez büyüme düzeylerinde bir yavaşlama görmesi bekleniyor.

Otel sektörü rekor turist girişi ile oldukça olumlu bir yıl geçirdi. Piyasada dikkat çekici doluluk oranları (ve Yüksek Ortalama Günlük Fiyatlar Expo 2020'yi güvence altına almak için teklifin sektöre ek bir destek vermesi ve 2014 ve sonrasında da otel gelişmelerine yol açması beklenmektedir.

İç tasarım şirketi

Sanayi pazarı, 2013 yılında, özellikle Dubai'nin güneyinde gelecek yıllarda olacağını bildiğimiz sektöre fayda sağlayan bir dizi altyapı projesiyle birlikte sağlam bir büyüme kaydetti. Dubai Arsa Departmanı, mülklerin açık artırma, satış ve kiralanması için eMart adlı yeni bir çevrimiçi portal başlattı. Bu platformdaki ilk çevrimiçi açık artırma, 17 konut ve ticari mülkün satışını sağlamıştır. Bu girişim, Dubai’nin emlak sektöründe daha fazla şeffaflığı ve iş kolaylığına olan bağlılığını vurgulamaktadır.

DAMAC, Londra'daki ilk halka arzından (IPO) 500 milyon ABD doları olan ilk hedefinden  hedefini 348 milyon ABD dolarına artırdı. IPO, emlak piyasası 2008'de düştüğünden beri Dubai'deki emlak geliştiricisi tarafından birinci yapıldı.

Nakheel, Al Furjan projesi kapsamında 500'den fazla konut arazisinin yapımı başlatıldı. Geliştirici ayrıca, Cityscape sırasında Deira'da karma bir geliştirme, Palm Jumeirah'ta iki sahil projesi ve Ibn Battuta, Dragon Mart ve Palm Jumeirah'taki yeni oteller de dahil olmak üzere birçok yeni proje başlattı.

2013 yılının sonunda, JLL tarafından izlenen alanlardaki toplam konut stoku yaklaşık 365.000 adede ulaşmakta olup, yıl boyunca 9,700'den fazla konut birimi 2012'de tamamlanan rakamdan % 26 daha azdır.

Yılın son çeyreğinde yaklaşık 950 konut biriminin teslim edildiği görüldü. 4. Çeyrekte teslim edilen projelerin çoğu, Dubai Merkezinin dışındaydı ve Jumeirah Golf Evleri'ndeki Whispering Pines köylerini, Kapadokya konutlarını ve Jumeirah Köyü'ndeki Dana Kulesi'ni, Silikon Oasis'teki Şehir Vahasını, bazı bina ve villa bileşiklerinin yanı sıra Dubai Spor Şehri’ni içermektedir.

İç tasarım şirketi

2013 yılında konut piyasası:

Özet

İç tasarım endüstrisi, yakında herhangi bir zamanda yavaşlamamak üzere tüm temposu ile çalışmaya devam ediyor. Piyasa analistlerinin girişimlerine göre, BAE iç tasarım pazarının yılda yaklaşık 18 milyar ABD doları olduğu ve bunun kesinlikle büyük bir miktar olduğu belirtiliyor.

Yeni konut kuleleri, villa kompleksi ve büyük tatil bölgeleri gibi büyük konut projelerinin artmasıyla birlikte, metropol boyunca yükselen geliştiriciler, ev sahipleri ve ev sahipleri için iç tasarım yeteneğini aramak için artan ihtiyaçlar ortaya çıkmıştır. Ayrıca,bu petrol fiyatlarının azalıp bölgesel geliştiricilerin aynı zamanda uygun iş veya iç mekan tasarım projeleri için uygun olan mevcut projeleri yenilemek ve istedikleri anlamına gelir

Algedra, fırsatlarla geliştiğimiz çok yoğun bir zamanda kuruldu ve yerel ve küresel çapta sayısız projeye sahip olan çok sayıda müşterisiyle bu iş koluna girdi.