For Consultation

Blog

İslami fetih bütün topraklara yayıldığından beri, eski dünyayı yöneten yani Irak, Pers ve Sassani imparatorluğu gibi birçok imparatorluğu fethetmiştir. Şam ve Kuzey Afrika'daki Roma imparatorluğu, yeni bir parlak mimari ve iç tasarım vizyonlarını içeren bu tarzdan büyük miktarda bilgi ve sanat edinmiştir.

İç tasarım şirketi

En etkileyici dekorasyon konsepti olan “Geometrik Desen” ve bugün hala büyüleyici ve nefes kesici!

Burada, Arapların yaşam tarzından ve bölgedeki mevcut malzemelerden etkilenmiş olan Halifeliğin merkezinin Medine'de olduğu “Rashideen” dönemindeki ilk İslami tasarımlardan bahsedeceğiz.

İç tasarım şirketi

Sadece İslami İdeolojik sistemin bir yansımasını aldı ve mimarisini ve iç tasarımını ona göre çizdi. Alçı kullanıldı, tuğlalar ile duvarları inşa etmek için ağaç gövdeleri ve kerpiçler, cami ve toplantı salonları inşa eden tavanlar için ağaç yaprakları ve kerpiçler ve iç kısımlar için gerekli temel ve gerekli öğeler korundu.

Fustat şehri, Mısır'da Müslümanların inşa ettiği ilk başkentlerden biriydi, 1912'de ortaya çıkan kalıntıları birçok öykü anlatıyor. Binasının kalan tek kalıntısı, İslami fetihlerin ilk 2 yılında kayalar tabanına inşa edilmiş olup duvarları tuğla ve kerpiçten yapılmış, avlu cephesi tavanlı, Amr Ibn Alaas camiidir.

İç tasarım şirketi

Günümüzde genişleme süreci ve yüzyıllar boyunca kendisine uygulanan restorasyon çalışmaları nedeniyle farklı bir görünüşü var. Camiler mimarisinde ve iç tasarımında Rashideen stilinin mükemmel bir örneği daha var: Libya'daki Awjilah kentinin Alatig camisi, kuzey Afrika'da İslami fetih başlangıcında çevre avlunun 9 kapısı ile birlikte inşa edildi.

Kuzey Afrika’nın en eski camileri olarak ilan edildiler, tepede belirtilen konik kubbeler sebebiyle özel bir tarza sahiptir ve camiye mükemmel bir görünüm veren ikiye bölünmüşlüğüdür ve 5 ana salondan oluşmuştur. Bu yirmi kubbeyi kaldıran sütunlar ve yaylar, bu kubbeler Güneş ışınları ve yağmur yağma aracı olarak işlev görür, ayrıca altında, serin havanın korunmasına yardımcı olurlar.