For Consultation

Blog

Yatak odanızda home ofisinizi oluşturmak için bir köşeye mi ihtiyacınız var? ALGEDRA Interior Design'dan takip edebileceğiniz bazı fikirler:

Birçok insan, home ofisi gerektiren bir ev gibi sakin olacak bir atmosfer arar. Ancak size sağladığı iyi atmosfere rağmen, gerçek bir ofis ile bir home ofis arasında birkaç büyük fark var. Çünkü ofisinizi evinizle birleştirmek istediğinizde, bir evin genellikle sağladığı gevşeme, rahatlık ve huzurla çalışırken, çalışma yeteneğinizi iki katına çıkarıp bir keyif haline gelecek, evdeki dekorasyon parçalarınızın dekorasyonun geri kalanına uyması gerekir.

Evin birçok köşesinde veya yatak odasında bir home ofis tasarlamak da mümkün. Kendi yatak odanızda bir ofis tasarlamaya gelince, ALGEDRA sizlere zarif ve verimli bir home ofis için bazı fikirler ve seçenekler sunuyor:

1.Küçük pratik yönlü ofis masası:

Yatağın veya duvarın yan tarafında, ofis eşyalarınızı saklamak için çekmeceli, pratik ve dekoratif rolünü tamamlamak için bazı zarif aksesuarlarla birlikte küçük bir masa kullanın. Bu home ofis stili genellikle e-postalara hızlı bir şekilde yanıt vermek, bitmemiş ofis çalışmalarınızı tamamlamak veya hatta kişisel dizüstü bilgisayarınız aracılığıyla internette gezinmek için kullanılır. Bu stil, özellikle dizüstü bilgisayar geniş bir alana ihtiyaç duymadığı için özellikle kağıt veya belge kullanmanız gerekmiyorsa küçük alanlar için uygundur. Bu stil sizin için yeterli olacak ve ihtiyacınız olan tek şey yatak odası dekorunuza uyan küçük bir rahat sandalye ve masa ve muhtemelen notlar ve resimler için bir mantar veya manyetik tahtadır.

Office Corner

2. Köşe ofis masası:

Ofis, ahşap veya metal, renkler ve aksesuarlarla oda tasarımına, rahat bir sandalye ve ofisin üstünde veya yanında bir kitaplık ile uymalıdır. Ofis için daha iyi ve daha doğal bir aydınlatma için, bu köşe ofisi yatak odası pencerelerine bakacak şekilde yerleştirmelisiniz. Bu sadece daha iyi bir aydınlatma sağlamakla kalmaz, aynı zamanda fikirler için beyin fırtınası yaparken size yardımcı olmak için doğal manzaralara bakma şansı da sağlar. Köşe ofisini istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Home Office Desk

3. Taşınabilir ofis masası:

Ayrıca, kitap raflarınızı taktığınız bir duvara yerleştirilmiş ayarlanabilir bir katlanabilir ofis masanız da olabilir, böylece çalışmanız gerektiğinde bu masayı açabilir ve bitirdiğinizde geri katlayabilirsiniz. Bu şekilde odanızda yer kaplamayan bir ofis masanız olacaktır.

  • Benzersiz ofis masası stillerinden bazıları şunlardır: ahşaptan ve diğer asil malzemelerden yapılmış antik çağlardan esinlenen “barok” tarzı ofis masası, zarif bir klasik masadır. Modern bir ofis masası, gençler için uygun esnekliği sağlar, tüm gereksinimleri karşılayan birçok form, renk ve malzemeyle kullanılır. Çoklu görevler için uygundur. Modern ofis masaları, genişleme ve daralma için ayarlanabilir, ayrıca raflar veya dolaplar gibi çeşitli diğer unsurlarla entegrasyon için özelleştirilebilir bir yapıya sahiptir. Bu masalar ahşap ve metal malzemelerin yanı sıra deri ve camdan yapılmıştır.

Portable Office Desk

4. Yatak odası ofis aydınlatma:

Aydınlatma türü, ofisin türü ve konumuna göre belirlenir, aydınlatma eşit olarak dağıtılabilir. Bu durumda, yumuşak olmalı ve odada çok fazla ışık kaynağı olmalıdır, böylece monitörde yansıtmazlar. Veya ofis alanınızın özel bir noktasını aydınlatan ayarlanabilir bir lamba kullanabilirsiniz; oda karanlık olmamalı, böylece gözleriniz yorulmayacaktır. Ayrıca, ofis masanızı ve bilgisayarınızı pencereye veya yanına bakacak şekilde ofis masanızdaki gölgeleri yumuşatmak için güneş ışığından faydalanabilir veya bilgisayarınızın monitöründe güneş ışınlarını yansıtmayan şeffaf perdeler kullanabilirsiniz.