cloudfront
En iyi mimarlık şirketi türkiye

Evin kendisini seçtikten sonra en önemli karar renklerini seçmek, son çalışmalar renklerin ruh halinizi, yaşamınızı ve davranışlarınızı son derece etkilediğini ortaya koydu. Ayrıca sizin karakterinizi, düşünme şeklinizi ve hatta farkında olmadan başka insanlara hayatınızı yansıtırlar, bu yüzden renkleri akıllıca seçmelisiniz.

colors for home

Aile üyeleri için favori renkleri akıllıca bir araya getirerek güzel bir ev yaratabilirsiniz, püf noktası tüm favori renklerinizi eve uyacak ve uzun süre içinde yaşamayı rahatlaştıracak şekilde kullanmaktır. İşte renk seçiminin esasları ve renklerin hayatımıza etkisi hakkında bazı ipuçları ve bilgiler;

Akıllıca seçin - ilk ipucu. Size huzur ve rahatlık hissi veren renkleri seçin.

Oda renkleri ruh halinizi olumlu, olumsuz veya nötr bir şekilde etkiler. Parlak renkler odanın geniş görünmesini sağlarken koyu renkler samimiyet ve sıcaklık sağlar.

Renkleri seçmek için renk çemberini kullanabilir ve en iyi renk kombinasyonlarını bulabilirsiniz.

yellow paint kitchen

Örneğin; kırmızı enerji ve güç sağlar, bu nedenle oturma odası veya yemek odası için mükemmeldir, çünkü güçlü bir ilk izlenim verirken kalp atışlarını ve solunum oranlarını arttırır, zengin ve zarif bir renktir.

Sarı, güneşin doğuşunun ve neşenin rengidir, bu nedenle mutfak, yemek odası ve banyo olmak  üzere ve mutluluk eklemek istediğiniz her yer için harikadır. Oturma odasında sarı kullandığınızda zengin ve misafirperver bir etkisi vardır, ancak ana renk olarak kullanmayın, çünkü son çalışmalar bazı insanların çevrelendiğinde sinirlerini kontrol edemediğini ve çocukların sarı bir odada ağlamayı bırakmayacağını ortaya koydu. 

Mavi, sakinlik sağlar, kan basıncını ve kalp atım hızını azaltır, bu nedenle banyo veya yatak odasında kullanılması tercih edilir. Açık mavi kullanmayı planlıyorsanız, bu kombinasyon özellikle büyük bir mutfakta ve oturma odasında sıcaklık ve rahatlık sağladığı için koyu mavi eklemeyi düşünmelisiniz. 

Yeşil gözler için çok rahat bir renktir. Mavi ile karıştırıldığında ferahlatıcıdır ve sarı ile karıştırıldığında eğlence sağlar, böylece evdeki herhangi bir oda için uygundur. Mutfağın rengi olsaydı sakinleştirici bir his verirken, oturma odasında sıcaklık, özgürlük ve rahatlık sağlarken, iç tasarımda temel bir renktir. Ayrıca sıkıntıları giderici etkisiyle bir yatak odası için mükemmel bir seçim olacaktır. 

Mor renk zenginlik, romantizm ve zarafet sağlar. Ayrıca lüks ve yaratıcılık duygusu sağlar ve yatak odasında mavi renk gibi rahatlık sağlar. Bununla birlikte, tamamen güvenmeyin ve ana dekor renginiz olarak seçmeyin, çünkü negatif enerji ve depresyon sağlayacaktır.

red curtains

Turuncu çok enerjik ve hayat dolu bir renktir, ancak yatak odaları veya oturma odaları için uygun değildir, ancak spor salonları ve ofis odaları için mükemmeldir, çünkü içsel duygularınızı ortaya çıkarır ve günlük rutininizle daha iyi bir şekilde ilgilenmenizi sağlar.
İlginizi çekebilecek makaleler