For Consultation

Blog

İç mekanda Hint tarzının eşsiz uyumunun özünü, enfes bir zevk ve alçakgönüllülük oluşturur. Evin tasarımları altın detaylar ve aksesuarlar, ihtişamlı dekor, zarif detaylarla tamamlanıyor.

Bunları Hint tarzı iç tasarımın temel dokunuşlarının olduğu oyma mobilyalar, Babür deseninden esinlenen kubbeli yapılar ve işlemeler, Hint filmlerini anımsatan bir yapı gibi kendini yansıtıyor.

Kumaşlarda, mobilyalarda, duvar kağıtlarında ve hatta yer döşemelerinde, şallarda ve diğer Hint motiflerinde görülen renk cümbüşü ve çok sayıda desen göze çarpıyor.

Hint İç Mekanlarının En İyisi

Hint tarzı iç mekan, yaşamın manevi yönünü yansıtan özelliklerle olağanüstü göze çarpıyor, dini kavramlar ve nesneler, evin zorunlu olarak turuncu, ahududu, turkuaz tonlarıyla doyurulduğu düzenli bir yaşamın temelini oluşturuyor.

Bir evin içini oluşturan mobilyalar, yatak ve kanepelerin yumuşak ve rahat özellikleri ile masif ahşaptan yapılmıştır, iyi dinlenmeye ve sıkı bir uykuya yardımcı olur.

mimarlık firması

Hindistan'da geleneksel bir ev kesinlikle özel damla şekilli parçalar, parlak çiçek süslemeli baskılı kumaşlar, kuş ve hayvan çizimleri ile süslenmiştir.

Mobilya tasarımı, fildişi, siyah sedef veya ajur oymacılığı ile süslenmiş dekoratif iç eşya cilalama ile oryantal özen ve sabrı yansıtmalıdır.

Bir Hint Evinin Mobilyaları

Yuvarlak sandalyelerin minderli, alçak tabureli ve banklı kullanılması, mobilyanın hayati parçaları eve eklenen her bir öğenin tonlarında tamamlanırsa tasarımı uyumlu hale getirecektir.

mimarlık firması

Mobilya ve jaali çalışmaları üzerindeki karmaşık oymalar, Hint dekor stilinin temelini oluşturuyor ve esasen sandook, arkada oymalı sandalyeler, geleneksel dolaplar ve afiş yatakları gibi Hint parçaları kullanılıyor.

Renk

Bu tarzın renk paletinin ardındaki ilham kaynağı olan Hint baharatları, repertuvardaki daha yanık tonları taze cesur renklerle açıklıyor.

İç tasarım şirketi

Gölgeler dekorasyonda öncü bir rol oynadığından, Hint iç mekanı renk kompozisyonlarına özel önem veriyor, bu nedenle bu tarzın oda iç mekanları, kahverengi gibi toprak renklerinin kullanımı sırasında bir canlılık ve zenginlik hissi uyandıran canlı renklerin kullanımıyla ayırt ediliyor. Duvarlarda yaygın olarak taba rengi, koyu sarı ve koyu kahverengi görülmektedir.

Döşeme

Tropikal bir ülke olarak Hindistan’da, evi rafine tutma fikri nedeniyle döşeme Hint iç tasarımında önemli bir yere sahiptir. Mermer, granit ve fayanslar, bakımı kolay olan ve iç mekanlara düzgün bir görünüm kazandıran Hint evlerinde kullanılan en yaygın zemin kaplamalarıdır.

İç tasarım şirketi

İç Dekor

Heykeller, çanlar, idoller, asma, işlemeli kilimler gibi geleneksel unsurların baskın bir varlığı vardır.

İç tasarım şirketi

Diğer ev dekor nesneleri arasında kandiller, aynalar, bakır, pirinç ve bronz yer alır; ayrıca bir villa veya küçük apartman dekorunun mutlaka fildişi, tik ağacı, ferforje unsurları içermesi gerekir.

Desenler ve Motifler

Mozaik döşeme, zarif duvar halıları, şallar, yorgan üzerine yama işi, çiçekler, kuşlar ve mandala motifleri Hint iç dekorunun önemli bir parçasıdır. Bu desenler ve motifler, kültür ve din aracılığıyla derin bir bağlantı kurar.

İç tasarım şirketi

Sanat Eserleri

Tipik bir Hint iç mekanının orta kısımları pişmiş topraktan ve diğer metallerden yapılmış fil, at, deve veya geyik heykelleridir. Lord Krishna'yı tasvir eden karmaşık sanat eserleri, iç mekanları süslemek için kullanılır, zengin bir etki sağlar ve iç mekanlara muazzam bir stil katar.

El Dokuması Kumaşlar

Hindistan, kumaşlar üzerindeki ayrıntılı çalışmaları ile tanınır. Örgü, nakış ve blok baskı genellikle perdelerde, yastık kılıflarında, yatak örtülerinde ve diğer ev dekor ürünlerinde görülür. Pamuk, jüt, keten ve khadi kumaşlar çoğunlukla sandalyelerin ve yan sehpaların kollarını süslemek için kullanılır.

Önde gelen iç tasarım şirketi Algedra ile bir renk cümbüşü uygulayarak iç mekanınıza Hint tarzı bir dokunuş katın!