For Consultation

Blog

Sofistike olmayacaksa bir evin ne faydası var? Sofistike iç mekanlar, dekor ve mobilyalarla zarafeti kucaklamakla ilgilidir. Lüks ve detaylara gösterilen özen de sofistike bir evin temel bileşenleridir.

Londra çok sofistike bir şehirdir; hem klasik hem de çağdaş tonlarca villa ve daireleri ile sofistike olduğunu kanıtlıyor. Evinizi Londra benzeri dekor ve mobilyalar ile donatmak istiyorsanız, işte o doğru yere geldiniz: Algedra’ya!

Dubai merkezli bir iç tasarım şirketiyiz, ısmarlama iç tasarım ve ev dekorasyon hizmetleri sunuyoruz.

Son zamanlarda Londra, tarihi tarzı ve kültürü ile birlikte çağdaş iç tasarım stilinin ortaya çıkışının gözlemlendiği bir yer. Aşağıda, Londra esintinizi evinizde de yaşatır hale getirmek için hazırladığımız bazı ipuçlarımızı bulacaksınız.

1. Nötr Renk Paleti

Londra renk paleti ağırlıklı olarak nötrdür, tercih edilen renk paleti mavi ve gri odaklıdır. Nötr renkle ilgili iyi bir şey, zamansız olmasıdır, sizinle birlikte büyür.

Mimarlık şirketi

Londra her zaman filmlerde ve TV şovlarında görüldüğü gibi kasvetli alt tonları tercih etmiştir, beğeninize göre renkleri seçebilirsiniz, ancak çok uzaklaşmak eski güzel Londra görünümünü azaltacaktır.

Klasik İngiliz stili estetiği için koyu pembe gibi canlı renk tonları da kullanılabilir.

2. Zemin Tasarımı

Döşeme, her eve temiz ve taze bir görünüm katar. Londra tarzı ev söz konusu olduğunda, sert döşeme, vinil, kilim veya halı için gidebileceğiniz birçok seçenek vardır.

Sert zeminler, bir ömür boyu keyif alabileceğiniz ve sonraki nesillere aktarabileceğiniz bir hediyedir. Mülk değerinizi önemli ölçüde artırır.

İç tasarım şirketi

Halılar ayaklarınızda yumuşaktır ve üzerinde yürümek keyiflidir. Aynı zamanda şık ve zariftirler, evinize anında cazibe katarlar.

Vinil zemin hızlı ve bütçe dostudur, kurulumu kolaydır ve suya dayanıklıdır.

3. Mobilya ve Güzel Antikalar

Küçük bir vintage ürüne sahip olmak, Londra tarzını taklit etmek için uzun bir yol kat etmenizi sağlar, iyi derecede şık bir masa ve oda lambası seçimi, iyi bir çay fincanı ve tabağı seti, bol miktarda rahat kullanımlık battaniyeler ve sağlam bir bar arabası gibi iyi antikalara dikkat edin.

Mimarlık şirketi

Orta masalar, yan sehpalar ve antika yazı masaları, tarihi bir Londra hissi için 19. Yüzyıldan mobilya ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.

4. Çağdaş mutfak

Mutfak bir evin en önemli parçasıdır, iyi yemek yemek mutlu bir yaşamın sırrıdır.

Mimarlık şirketi

Lüks mutfak aletlerine sahip modern tarzdaki mutfak, sizi yemek pişirmenin tadını çıkaracak bir havaya sokuyor.

Hettich ve Blum çekmeceli ahşap veya parlak mutfak dolapları bulaşıklarınızı düzenli tutmanıza yardımcı olur.

5. Oturma odası

Bir oturma odasının anahtarı, rekreasyon ve rahatlama arasındaki dengeyi değerlendirmektir.

Bu, birden çok görevi yerine getirmesi gereken bir evin çok önemli bir alanıdır.

Mimarlık şirketi

Projenin başında yıldırım aydınlatma yeterince düşünülmez, fakat bu, odanın ambiyansını gerçekten etkileyebilir ve mobilya kaplamaları ve renkleri gibi diğer seçimleri yönlendirmelidir.

Eşsiz ve şık İngiliz tarzı bir tv dolabının önünde antika bir sehpa ile birlikte zarif bir Koltuk takımı, güzel bir Londra tarzı dekor görünümünü tamamlıyor.

6. Yatak odası

Londra sitelerinin duvar resimlerini duvarlarınıza yapıştırmak odanıza biraz benzersizlik katar. 

Gerçek Londra hissini vermek için ev tasarımınızda tuğlaları vurgulamayı düşünün.

Mimarlık şirketi

Parlak beyazlar, maviler ve kırmızıyla göz alıcı bir dekor yapın, yastıklarınıza İngiliz monarşisine atıfta bulunarak biraz muhteşem bir hava katın.

Gri veya siyah gibi koyu tonları kullanmaktan çekinmeyin, odanızda görkemli bir kasvet uyandırır.

7. Banyo

Fayanslar, modern banyolara mükemmel bir dokunuş katar. Plaj temalı karolar, muhteşem bir deneyim ve şık bir görünüm kazandıracak.

Mimarlık şirketi

Banyo dolapları, çarşaflarınızı, tuvalet malzemelerinizi ve diğer bakım aletlerini saklamak için önemlidir. Ahşap dolaplar, duvar dolapları, zemin dolapları ve hatta tekerlekli saklama dolapları dahil olmak üzere çeşitli tasarım dolaplar vardır – bu dolaplar ne istediğinize bağlıdır.

İç tasarım çalışmaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için iletişime geçin.