For Consultation

Blog

Pakistan, çok kültürlü yapısı ve farklı coğrafi özellikleri ile gezginlerin seyahat rotalarından biri olan Güney Asya'nın en ilgi çekici ülkelerinden biridir.

Bir tarafı dağlık ülke güneydoğuda uçsuz bucaksız kırmızımsı çöllerle kaplıdır ve eşsiz kültürel unsurları, inançları ve mitleri ile renkli bir yaşam mozaiğini barındırır.

Pakistan kültürü, milletin birçok yönünün kanıtıdır. Bunu analiz etmenin bir yolu,  yerel halkın ev dekoru anlayışından geçer. Ülkedeki iç tasarım endüstrisi, insanların sanata ve tasarıma olan ilgisi nedeniyle gelişmiştir.

Bununla birlikte, Türkiye ve Dubai'deki en iyi iç tasarım ve mimarlık şirketlerinden biri olan Algedra iç mimarları, size Pakistan evlerinde huzuru yakalamak için tavsiyeler veriyor.

Geleneksel İzler

Pakistan kültürü, toplumdaki çok kültürlü değerleri ve dekor uygulamalarını kucaklar. Yaşam ortamının kademeli olarak iyileştirilmesiyle, insanlar daha fazla tatmin ve maneviyat peşinde koşuyor, bu da Pakistan'daki mevcut iç dekorasyon stilinin bir karma eşleşme tarzına sahip olduğu anlamına geliyor.

İç dekorasyon, kendine özgü kültürel birikimi ile geleneksel yaşamın birincil unsuru olarak kabul edilir ve son teknoloji düşünme anlayışını beraberinde getirir.

Ev dekoru

Pakistan ev dekorunun İsveç veya Norveç ile karşılaştırıldığında belirli bir tarzı yoktur, çünkü bu ülkeler minimalizm ve Scadinavian iç tasarımı gibi kültüre ait belirli stillere sahiptir.

İç tasarım şirketi

Pakistan'ın iç mekânının benzersizliği, İngiliz kolonizasyon etkisi, Mohenjo-Daro, Gandhara ve Babür döneminin eski medeniyetleri ve İslami yansımalar gibi ülkenin tarihi hazinesi nedeniyle çeşitli tarzların etkilerinden kaynaklanmaktadır.

Burada Pakistan tarzı iç tasarımla ilgili her şeyi bulacaksınız;

Geleneksel bir Pakistan evini ziyaret etmek, iyi bir renk, aydınlatma, oran, alan ve akıllı iç dekorasyon sağlayan diğer bu tür faktörler hakkında iyi bir deneyim yaşatacaktır.

Duvarlar

Çoğu Pakistanlı, evleri için çok çeşitli boya renkleri kullanmıyor. Basit bir bej duvar boyasının kullanımı oldukça yaygındır. Ancak lüksü karşılayabilenler, farklı odalarda çeşitli renk kombinasyonlarından yararlanmaktadır.

mimarlık firması

Öte yandan orta sınıf bir ev, duvarları dekore etmek için başka yöntemler kullanacaktır. Aksanlar, duvar resimleri ve süslemelerle farklı bir dekorasyon örneği yaratacaktır.

Çoğu evde, iç mekana daha fazla boyut katmak için dekoratif tavanlar da vardır. Bazı eski konut binaları, yaşam alanlarını aşırı sıcaktan serin tutmak için tavan pencerelerinin yanı sıra yüksek tavanlara sahiptir.

Kırlent yastık

Pakistan evlerinde çeşitli boyutlarda güzelce dekore edilmiş minderler yaygındır. Yerliler bunları kanepelere, yataklara, iç mekan salıncaklarına ekler ve hatta yer oturma seçenekleri oluşturmak için büyük boy olanları  da kullanır.

dekorasyon

Bu yastıklar genellikle nakış ve ayna işçiliğine sahiptir. Dijital baskılı yastıklar da günümüzde popülerdir.

Dekordaki Dokular

Pakistanlılar, farklı dokuların kullanımıyla ev dekorlarını zenginleştirmekten çekinmezler. Yerel halk, ihtiyaca göre odalarına farklı dokular eklemeyi tercih etmektedir. Örneğin duvarlarda ahşap mobilya ve aksesuarların yanı sıra ahşap işçiliği oldukça yaygındır.

ev dekorasyonu

Daha çağdaş tarz iç mekanları beğenenler metalik dokular kullanma eğilimindedir. Kadife ve çeşitleri, şilteler ve lüks koltuklarda (kanepe ve diğer sandalyeler için kılıflar) sıklıkla tercih edilmektedir. Birçok yerli, deri mobilyaların rahatlığını ve resmi görünümünü de sever.

Perdeler

Bu ülkedeki insanlar evlerinin mahremiyetinin farkında olduklarından, pencere ne kadar büyük veya küçük olursa olsun perde kullanmaktadırlar.

ev iç tasarımı

Ancak bu perdeler de oldukça dekoratiftir. Dekor meraklıları bu amaç için çeşitli kumaşlar kullanır - kolaylık sağlamak için farklı perde stilleri de buna dahildir. Günümüzde, bazı yerel halk, günlük yaşam tarzının gelişmeye devam etmesi gerektiğinden panjur kullanımına geçmiştir.

Kilim ve Halılar

Pakistanlılar evleri güzel hazırlanmış kilimler ve halılarla dekore etme eğilimindedir. Bazıları komşu Afganistan'dan ithal edilen tarzları beğenirken, bu aynı zamanda yerel bir zanaattır.

villa iç tasarımı

Son yıllarda, modern evlerde karo ve diğer çeşit zeminlerin kullanımı yaygınlaşmıştır, ancak yine de odaların en az birinde bir halı mevcuttur; burası çoğunlukla ailenin misafirleri ağırlamayı planladığı yerdir.

Kilimler sadece dekoratif bir unsur olarak değil, aynı zamanda bir alanı rahat, samimi ve sade kılan bir şey olarak kabul edilir.

Pakistan Ev Dekorasyonu ve İç Tasarım Trendleri

Ev büyük bir sığınaktır, başka bir deyişle, hayatınızın muazzam bir bölümünü içinde geçirdiğiniz bir sığınak diyebiliriz. Bu yüzden, ruh halinize ve kişiliğinize uyacak iç mekan renklerini değiştirerek başlayın.

İç mekanınızı boş bir tuval olarak düşünün ve profilini vurgulamak için yüksek modaya başvurarak mobilya, resim, çerçeve veya aksesuarlar ekleyin.

Vites değiştirmenin, yaşam alanlarını yenilemek için modern, modaya uygun mobilyalar getirmekten daha iyi bir yolu yok - bu günlerde Pakistan'ın ev dekorasyonu çevrelerinde bütün bir değişimin söz konusu olduğu bir trend ile başlayın.

En İyi Pakistan Ev Dekorasyonu Trendleri

  • Art Deko
  • Antikalar
  • El yapımı özel parçalar
  • Abartılı başlıklar
  • Geometrik desenler
  • Doğal materyaller

1- Art Deko

Art deko erkeksi izler taşır ve iç tasarım dünyasının en zengin geçmişlerinden birine sahip olan günümüze uygun mekanlarda uygulanmaktadır. Teknolojinin ilerlemesi, mimari malzemelerin çeşitliliği ve seçeneklerinin artması ile günümüze uyarlanmış daha çağdaş art deko tasarımlar ortaya çıkıyor.

yatak odası iç tasarımı

Yine paradoksal olarak, bu aynı zamanda Pakistan'ın ev dekorasyonu nişinde yenilenmiş bir öneme sahip olan en yeni ev dekorasyonu fikirlerinden biridir.

2- Antikalar

Ismarlama malzemelere benzer şekilde, antika dekorasyon ve mobilya parçaları da insanlara özgün olma fırsatı verir. İnsanlar yaşam alanlarının bir kişiliği ya da anlatacak bir hikayesi olmasını isterler ve bu şık zanaat harikaları, özgünlüğün muhteşem etkisini ortaya çıkarır.

İç tasarım şirketi

3- El yapımı özel parçalar

El yapımı özel dekoratif parçalar, bu günlerde Pakistan'da daha fazla pazar ivmesi kazanıyor. Bu gelişme, farklı olma ve kendi farklı kimliğimizi geliştirme arzumuzdan kaynaklanmaktadır.

oturma odası iç tasarımı

Bu nedenle, yaşam alanınıza benzersiz bir hava katmak istiyorsanız, el yapımı özel mobilyalar veya dekor parçaları bunu oluşturmanın en kolay yoludur.

4- Abartılı yatak başlıkları

Diğer bir popüler tasarım trendi, başlığınızı aralıklı mücevherlerle döşemek veya daha muhteşem bir yetenek uyandırmak için yapıya kadife eklemekle ilgilidir.

mimarlık firması

5- Geometrik desenler

Geometrik desenler son zamanlarda yerel iç tasarım sahnesine başka bir dramatik giriş yaptı. Büyük boyutlu tasarımları ve daha cesur renkleriyle, bu zamansız dekorasyon yenilikleri, iç mekanlarınıza biraz fazla ihtiyaç duyulan bohem havayı eklemenin en kolay yollarından bazılarıdır.

loft iç tasarımı

6- Doğal malzemeler

Doğal malzemelerin ve güzel dokuların kullanılması, herhangi bir odayı anında etkileyici hale getirebilir.

Hiç bir mobilya galerisi duvarına yerleştirilmiş bir sanat eseri veya kabuklu deniz ürünleri mozaiği gördünüz mü? Bu tür dekorasyon öğelerinin yarattığı lüks etki, kendi evinizde kolayca geliştirebileceğiniz bir şeydir.

villa oturma odası tasarımı

Algedra Mimarlık ve İç Tasarım Şirketinin benzersiz oturma odası iç tasarım projelerine göz atın. Her neredeysen; Dubai, İngiltere, Katar, Kuveyt, Hindistan, Pakistan veya BAE, bizimle iletişime geçmekte tereddüt etmeyin!