For Consultation

Blog

Küçük detaylar, özellikle duvar resimleri kesinlikle her eve olağanüstü bir farklılık ve çekicilik katar. Duvarlar herhangi bir ev için bile en önemli unsurlarından biridir, evimize güzellik ve stil katmak için dekoruna özen göstermeliyiz. Duvarları süslerken tabloların seçimine ve detaylarına dikkat etmeliyiz.

Bildiğimiz gibi dekorda evin her parçasına odaklanan birçok kural ve püf nokta vardır. Duvar resimlerini sadece estetik bir parça değil, aynı zamanda duvarlara sanatsal bir dokunuş sağlamak ve onlara özel bir karakter kazandırmak için buluyoruz.

Aşağıdaki ipuçları, Algedra İç Tasarım ve Dekorasyon şirketi tarafından, her odanın havasını değiştirmek ve ona evi ziyaret eden herkesin zihninde iz bırakan farklı bir izlenim vermek için sanatı kullanma konusunda profesyonelleri ve yaratıcıları istihdam etme konusundaki yılların deneyimine dayalı olarak sağlanmıştır. .

Bu ipuçları ve yönergeler, duvarları resimlerle uygun bir şekilde dekore etmenize yardımcı olacak, böylece mekanın tüm unsurları uyum içinde olacaktır.

Portre ile dekorasyon:

Evdeki duvar resimlerinin koordinasyonu bir dekorasyon sanatıdır ve bu nedenle duvar resmi dekorasyonlarının sabit kuralları ve temelleri vardır, bu nedenle evinizde bütünleşik bir estetik görünüm elde edene kadar göz ardı edilemez.

mimarlık firması

Evde tablo satın almadan ve asmadan önce güzel ve uyumlu bir dekor elde etmek için şu noktalara dikkat etmelisiniz:

1-Tabloları nereye koyacağınızı seçin:

Duvar resmini etkileyen ilk faktör, onu çevreleyen mobilyalar, özellikle de hemen altına yerleştirilen mobilya parçasıdır. Resmin konumu, onu daha az görünür ve belirgin kılmak için dolaylı olarak etkiler.

Bu nedenle, büyük mobilyaların üzerine büyük paneller koyduğunuzdan emin olun ve küçük olanlar, masa veya yan sandalye gibi küçük mobilya parçalarının üzerine idealdir.

İç tasarım şirketi

Öte yandan tablo seçimi yapılırken mekanın büyüklüğüne ve doğasına göre seçilmelidir. Çocuk odasına uyan veya yatak odasına ya da ofis iç tasarımına uymayan şekiller vardır. Bu nedenle duvar panelleri seçilmeden önce, yerleştirilecekleri odanın niteliği belirlenmelidir.

2- Tablo ölçümü:

İnsanların sıklıkla düştüğü görsel kusurun önüne geçebilmek için resimlerin boyutunu seçmek, dikkat edilmesi gereken çok önemli detaylardan biridir. Resmin ölçeği, evin duvarlarının ölçeği ve mobilyaların ölçeği ile orantılı olarak seçilmelidir.

Büyük bir grup resim asmak istiyorsanız, her resim arasındaki mesafenin çok olmadığından emin olun. Plakaların göz hizasına yani kişinin başını aşırı kaldırıp indirmek zorunda kalmayacak şekilde yerleştirilmesi de çok önemlidir.

İstanbul'da iç tasarım şirketi

Her şeyi doğru şekilde yeniden düzenleyin. Tasarımcı Stephanie Lindsay "Çerçeveler arasında en az dört inç bırakın" demektedir. Sanat eserleri birbirine yakın olduğunda aşırı kalabalık göründüklerini belirtiyor. "Aynı zamanda parçalar birbirine gerçekten yakın olduğunda, her küçük kusur görünür olacak, bu yüzden her şeyi mükemmel bir orantılı ile dengelemek çok önemli."

3- Tabloların oda dekoru ile koordinasyonu:

Evin tefrişatını tamamladıktan sonraki en keyifli adım ise mekana harika bir estetik dokunuş katan dekoratif parçaları yerleştirmektir. Tablolar önemli aksesuar parçalarından biridir, bu yüzden ister eski zamanların en güzel tablolarının bir kopyasını, ister klasik duvar panellerini, ister renkleri yaratıcı bir şekilde birleştiren modern bir duvar tablosunu asmak istiyorsanız mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Ev tasarımınızın tarzına uyan resmi seçmek önemli.

Türkiye'de mimarlık şirketi

4- Aydınlatma:

Aydınlatmayı resimlerin güzelliğini ön plana çıkaracak şekilde kullandığınızdan emin olun. Aydınlatma, dekorun ayrıntılarını vurgulama konusunda harika bir yeteneğe sahiptir, bu nedenle evinizdeki tablolardaki aydınlatmayı tavan spotları veya dikmelerle aydınlattığınızdan emin olun.

ev dekorasyonu

"Bir resmi veya bazı aplikleri aydınlatarak duvar sanatını vurgulamayı düşünün," der tasarımcı Brenna Morgan. "Odadaki büyük tavan aydınlatma armatürlerinin fotoğrafların görüş alanını engellemediğinden emin olun".

5- Duvar resimleri renkleri:

Eviniz için seçeceğiniz tablo veya panellerin renkleri, ev dekorunuzda uyumun net bir şekilde oluşturulabilmesi için odanın renk ve dekorasyonu ile uyumlu olmalıdır.

iç tasarım

Odada nötr renkler baskın renklerse, renkli bir duvar resmi tercih edin. Zengin renk ve desenler, odadaki sanat eserine dikkat çekecektir.

6- Duvar renginizi düşünün:

Tasarımcı Kristen Barton, "Duvar rengini unutmayın" diyor. Bir sanat eseri için temiz bir arka plan oluşturmada duvar renginin son derece önemli olduğunu belirtiyor. Barton, "Temiz bir nötr renk seçmek, parlak beyaz olmak zorunda değil, daha ziyade herhangi bir sanat eserini ana odak haline getirecek sessiz alt tonlara sahip nötr bir renk olmak zorunda" diye ekliyor.

istanbul'da mimarlık şirketi

Duvarınız kaba bir dokuya sahipse veya yapıştırılmış bir duvar kağıdına sahipse veya zaten desenler içeriyorsa, mekana güzel bir atmosfer katan sakin, nötr renklerde bir duvar resmi eklemekten faydalanabilirsiniz.

7- Portre çerçevesi:

Resmin çerçevesini seçmek, resmin kendisini seçmekten daha az önemli değildir ve çerçevenin dekoratif bir desenle tutarlılığını dikkate almak önemlidir. Örneğin, duvarlar çeşitli türlerde duvar kağıtları ile çevriliyse, özellikle yazıtlı olanlar, basit resimlerin çerçevelerini seçmek daha iyidir, ancak duvar yazılarla dolu değilse, hareket eklemek için dekoratif çerçeveler eklemek güzel olur.

oturma odası iç tasarımı

8- Tabloları asmaktan çekinmeyin:

İstediğiniz düzenlemeyi planlamak için zaman ayırın. Tasarımcı Adrienne Robideaux, "Bir dizi sanat eserinin duvarda nasıl görüneceğini görselleştirmek zor olabilir, bu nedenle planınızı grafik kağıdına çizmek veya sanatınızı planlamak için bir bilgisayar programı kullanmak yardımcı olur" diyor. Adrienne ayrıca, "Görünüşlerini beğenene kadar yerdeki parçaları yeniden düzenleyin, ardından her bir sanat eserinin boyutuna sahip kağıtları kesin ve duvara asın. Bu, nihai sonucu görselleştirmenize ve kolay bir çözüm sunmanıza yardımcı olacaktır. Asılmaya başlandığında ölçmenin bir yoludur."

Sanat resimleri, bakanın içsel duyularını harekete geçirebilir, çünkü tüm resimler duyularımıza hitap eder ve renkler ve çizimler, ancak gördüğünüze dokunuyormuş gibi hissetmenizi veya istemeden onun özünü algılamanızı sağlayan eserlerdir.

istanbul'da mimarlık şirketi

Metal ile ahşabı bir araya getiren, camla metali, camla ahşabı bir araya getirenler gibi, güzelliği birden fazla hammaddenin bütünleşmesinde yatan tablolar vardır, bu tür sanat eserleri mutlaka bir köşenizde yer almalıdır. Modern bir ev, ona yeni bir boyut kazandırmak ve size bu hissi canlılık ve soyutlama ile vermek için idealdir.

Odanın güzelliğini arttırmak ve oda tasarımının güzelliğini karıştırmamak veya dikkati dağıtmamak için duvarlara sanat resimleri asarken bir amacınız olsun.

ev iç tasarımı

Duvarlarınızı güzelleştirmek için bir projeye başlamadan önce seçeneklerinizi iyi incelemenizi tavsiye ederiz ve elbette doğru yol (sonsuza dek ve her zaman) tasarımcıların ve iç mimarların hizmetlerini kullanarak sanat eserinizi duygularınızı ve kişiliğinizi yansıtacak şekilde dönüştürmektir. İç dekorasyon dünyası hakkında daha fazla ipucu ve bilgi için ALGEDRA blogunu ziyaret edin.