For Consultation

Blog

Oturma odası, evin en önemli odalarından biri olduğu için ev hanımını tanıyabileceğimiz en çok dikkat çeken odadır. Evin aynası ve misafirlerin gördüğü ilk şey olarak kabul edilir, bu odada aile üyeleri ve arkadaşları arasında birçok etkinlik ve toplantı düzenlenir. Bu yüzden rahat, heyecan verici olmalı ve canlılığı etkilemelidir. Bu yüzden zarif ve lüks bir görünüm elde etmek için en küçük ayrıntıya dikkat etmeliyiz. İşte ALGEDRA Interior Design'ın bazı temel açıklamaları:

living room color

Lüks ve büyük evlerde oturma odası bahçe ve varsa havuz manzarasına sahiptir- bu görünüm oturma odasına ferah ve zarif bir görünüm kazandırır.

Oturma odası basit ve modern olabilir, aynı zamanda çok basit, zahmetsiz ve zarif olabilir. 

Ancak ister büyük ister küçük olsun, kırsal alanda bir oturma odası, sadelik, samimiyet ve sıcaklık ile karakterize edilir, bazı güzel şömine ve basit aksesuarlar eklemek aile üyeleri, arkadaşlar ve misafirler için ayırt edici ve rahatlık sağlar.

Bu oda, Şam Arap stili oturma alanı, Fas, Hint veya İngiliz ve diğerleri gibi özel bir stil ile karakterize edilebilir.

Oda küçük olduğunda çok fonksiyonlu mobilya seçimi mükemmel bir fikir. Odanın çevresine dağılan küçük boyutlu kanepeler ve merkezdeki basit ve küçük masa, içinde rahat hareket için odada bir alan yaratacak ve orada bulunanları rahatsız etmeyecektir. 

Oturma odası için renk seçerken, bu renklerin göz ve ruh için rahatsız edici renklerden seçilmemesi ve yorucu olmaması çok önemli. Pastel renkler seçin ve gri veya hatta açık kırmızı veya yeşil derecelerin koyu renk geçişlerinden uzak durun. Duvar kağıdı şüphesiz akıllı bir seçim, sadece mobilya ve sevdiğiniz rengi aydınlatma ve resimler için lambalarda da sevdiğiniz rengi seçin.

Mekana daha fazla canlılık katmak için odanın köşelerinde yeşil bitkileri dağıtabilir ve ayrıca sabahları pencerelere ulaşan doğal ışığın ve endüstriyel aydınlatmanın düzgün bir şekilde yönlendirilmesi, ışığı TV'ye yansıtmaz. Ekran ve okuma alanı, rahatlama için iyi bir vizyon sağlayabilir.

Modern Living Room

Sıcaklık sağlamak için sarı veya kırmızı renklerin kullanılması tavsiye edilir, ancak sakinlik ve rahatlamak için maviden daha iyi bir renk yoktur ve mobilya, duvar ve aksesuarlar için renklerin kombinasyonu zevkinize bağlıdır.

Yemek hazırlamak için bir köşe ekleyebilir veya eve modern bir görünüm ve güzel bir değişiklik eklemek için yemek odasını ve mutfağı açabilirsiniz.

Kitap okuyanlar için odaya bir okuma köşesi veya kitap veya diğer şeyleri saklamak için bir kütüphane de eklenebilir. 

Oturma odası mobilyalarını almaya başladığınızda, ilk olarak kanepeler ve halılar ve sehpalar gibi büyük parçalarla başlamalısınız.

Döşemelik kumaşları seçerken, temizlik yöntemleri ve her mevsim için uygunluk gibi çeşitli faktörleri düşünmeli ve uzun süre sürdüğünü dikkate alarak iyi nitelikte olanları seçmelisiniz. ALGEDRA'daki dekorasyon uzmanlarımız, endüstriyel olarak işlenmiş ahşaptan uzak durmalarını tavsiye ediyor.

Flowers in the Living Room

Değer bir sayı değil. Dikkatin dağılmasına neden olabilecek çok sayıda küçük parça eklemeyin. Bunun yerine, büyük bir vazo veya bir tepsiye sahip olabilmeniz için çok az değer katın ve içine kristal, metalik sinaptik tel, pirinç ve ahşap gibi farklı cevherlerden bir top yerleştirin, böylece gözler için merak uyandırıcı bir dekoratif öğe eklemiş olup oda dekoru daha çekici hale getirirsiniz.