For Consultation

Blog

İslam tarzı bir dekorasyonda Arap oturma alanları sanatı, ev dekorasyonlarına lüks duygusu katıyor, çünkü bu stil genellikle hükümdar kalelerde ve İslam devletlerinde kullanıldı. Günümüze kadar, Endülüs sarayları ve Osmanlı camileri, önceki medeniyete bağlı olarak bir alandan diğerine değişen bu tarzın ihtişamını ve benzersizliğini sergiliyor. Bu tarz İslami motifler, mozaik sanatı ve Arapça hat yazıtlarına sahiptir. Ayrıca boyama sanatı, seramik, ahşap işçiliği ve fildişi, mermerler ve metaller kullanılır. Bu tür tasarımlar, çok sayıda konuk ve ziyaretçiye konfor sağlamak için geniş süslü zarif bir alan gerektirir.

Temel olarak, Arap oturma dekoru mühendislik tasarımındaki yaratıcılığa ve mobilyacılık için kullanılan elemanlara, parçalara ve boyutuna odaklanmaktadır. Aynı zamanda el yapımı parçalara da bağlıdır, çünkü otantiklik ve titizlik duygusu katmaktadır. Tavan ve duvarlarda bulduğunuz yazıtlar ve süslemelerle birlikte İslam sanatının ustalıklarına ve ayrıntılara verilen dikkati gösteren yastıklar ve halılar nedeniyle bu tarzın güzelliği çok dikkat çekicidir.

Dekorlu Tavanlar ve Duvarlar: 

Arap oturma alanlarının tavanları ve duvarları zarif bir tarzda dekore edilmiştir. Halı tasarımları benzersiz bir hava sağlar, stil birliğini gösterir ve Arap oturuşundaki lüksü arttırmak için pürüzsüz bir görünüm sergiler. Diğer lüks kumaşlardan yapılmış kadife perdeler, Arap oturma dekorasyonuna derin bir lüks duygusu vermek için eklenir.

 Arabic Majlis

Renkler:

Arap oturma alanlarının renkleri, güneşin ve sıcaklığın olduğu Arap ülkelerinin coğrafi doğasından ilham alıyor. Arap oturma alanları uyumlu renklere ve ayrıca mavi ve yeşil gibi bazı canlandırıcı renklere de sahiptir. Stildeki modern İslami görünümü güçlendirmek için mor, kırmızı altın ve gümüş gibi bazı lüks renkler de eklenmiştir.

Bitkilerin Dekorasyonu:

Birkaç dekorasyon bitkisi ve çiçek eklemek bir vahadaymış gibi hissetmenizi sağlar. Dekorasyon bitki kaplarının bir Arap oturma alanına eklenmesi çok önemlidir, ancak zaten yapılmış olan dekorasyonlara, mobilyalara ve tasarımlara uymaları gerekir. 

Mozaik:

Mozaik, Arap oturma alanları dekorunun en güzel unsurlarından biridir. Mozaik Desenli duvar dekorasyonlarına, tavanlara veya çerçeve şeklinde herhangi bir yere ekleyerek, Arap İslam tarzının benzersiz bir hissini sağlayabilir.

 Arabian Lamps

Lambalar ve Avizeler:

Lambalar ve Avizeler Arap İslam tarzında çok önemli dekorasyon unsurlarıdır. Ailelerin, arkadaşların, misafirlerin ve ziyaretçilerin oturduğu salonda Arap geceleri hissi veriyorlar. Oturma alanınızın köşelerine veya oturmaya giden sütunlara bazı loş ışıkların eklenmesi, eve lüks katabilir. 

Arap süslemeli halılar: 

İslami yazıtlı halılar dünyanın en ünlü halıları olarak kabul edilir. Zarif tasarımlar, detay doğruluğu, desenlerin özgünlüğü ve uyumlu renkler içerirler. Halı, İslami tarzın temel parçasıdır ve oda için seçerken, diğer mobilyaları da onunla eşleştirmeyi düşünmeliyiz. Halının rengi özellikle mobilyalara ve dekorasyona uygun olmalıdır. 

Arap Özellikleri ile Vitraylar ve Aynalar: 

Ayna çerçevesindeki Arapça oyma detaylarına ve oyma ahşap dolaplara dikkat etmek ve bazı aksesuarlar eklemek Arap algısına ev sahipliği yapan konuklarımız için çok önemlidir. Tütsü kokusu ve Arap üssünü Arap tarzı dekorunu geliştirir. Ayrıca, her iki tarafı da iki yastık veya ayna yerine bir duvar resmi ile dekore edebilirsiniz.