For Consultation

Blog

Yunan tasarımı, modern ve eski tarz arasında zarif bir kombinasyon. Sadeliği ve zarafeti nedeniyle popülaritesini kazanmıştır. Güzelliği Yunan-Roma mirasından ilham alınmıştır. İlhamları Yunan uygarlıkları ile sınırlı olmadığı için Romalılar Yunan Anahtarını modern dekorlarının bir sembolü olarak seçtiler, aynı zamanda Akdeniz, dağlar ve sürekli duran taş tepelerden de ilham aldılar. Yunan dekoru, Akdeniz'den güzelliğini alan mavi ve beyazın hoş bir kombinasyonu olup, çok lüks bir sadeliğe sahip.

 Greek floor Designs

Yunan iç tasarımı, doğanın güzelliğinin, kitaplarının, bitkilerinin, vazolarının, mumlarının, meyvelerinin ve taze sebzelerin bir yansımasıdır. Aslında Yunan iç mekanının ana unsurlarından bazıları bunlardır.

 Başka bir dekorasyon türü, güçlü bir ülkenin taşlık tepelerinden esinlenen sıcak renkler ve bu sıcak renkler, Avrupa ve Avrupa dışı kültürü açıkça yansıtıyor. Ülke, samimi aile bağlarına derinden saygı duyması ile biliniyor ve bu nedenle bu samimiyet, ahşap tavanlar, kemerler, klasik bacalar, mermer zeminler ve demir avizeler gibi benzersiz tasarımlarda tasvir ediliyor.

Yunan renklendirme sistemi sadece denizden ve taşlık tepelerden değil, aynı zamanda evlerin önündeki kırmızı gül vazolarından esinlenerek, bazı el yapımı yatak örtülerinde beyaz ve mavi renkle birlikte sıcak renkler kullanmalarına olanak sağladı. Bu tür tasarım bize Kuzey Afrika ülkelerini de hatırlatıyor.

 Greek Decoration

Klasik iç ve dış tasarımların sade ve konforlu tarzı, Akdeniz'den esinlenen eşsiz renkler için Yunanistan listenin başında gelir. Taşlık tepelerin lüks rengi ve zarif kırmızı gül rengi, Yunan duvar tasarımının ihtişamıyla birleştirilir ve büyük ölçüde girişler için kullanılır. 

Son olarak, gözlemlediğimiz kadarıyla, Yunan sanat dekoru İslam mirasının ve İslam genişleme çağındaki mimarinin etkisi olup her zaman Akdeniz ülkelerinin mimari stilini ve iç tasarımını etkileyecektir.