For Consultation

Blog

Duvar kağıdı, mekanın görünümünü değiştirmek için büyülü bir çözüm olarak kabul edilir. Bu nedenle, ev dekorunuza uygun duvar kağıdını dikkatlice seçmelisiniz. Genellikle yer kapladıklarından dolayı ALGEDRA uzmanları, tüm ev tasarımı için duvar kağıdını değiştirmenizi ve duvarların çoğuna dikkat etmenizi önerir.

Ancak duvar kağıdını değiştirmek, özellikle çeşitli desen ve yöntemlerle kolay bir iş değildir. Duvar kağıdınızı değiştirmeyi düşünüyorsanız, ALGEDRA’nın uzmanları dikkatli olmanızı ve renk tutarlılığını dikkate almanızı önerir. Örneğin, duvar kağıdının renkleri ile zemin veya mobilya arasındaki tutarlılık, genellikle tasarımcılar, bu sürecin daha kolay hale geldiği çeşitli tasarımlar ve desenlerle duvar kağıdı aracılığıyla değişiklik arar. ALGEDRA’nın tasarımcısı, aydınlatmanın rol oynayabileceği veya farklı bir mobilya parçasını çerçeveleyebileceğiniz oturma odasında kullanmayı tercih ediyor.

Çizgili duvar kağıtları, odanın geniş görünmesini sağlamak için harika bir yöntem ve hatta oda görünümünü bile değiştirebilir.

Misafir odasında, modern dekorlarda 3B manzara duvar kağıtlarını kullanabilir veya klasik konuk odalarında, klasik duvar kağıdını kullanabilirsiniz.

Manzara duvar kağıdı durumunda, sadece bir duvarda ve duvarların geri kalanında düz duvar kağıdı veya uygun bir renk tutmanız gerekir. Klasik bir odada, tavan sadece boyayken veya süslü bir alçı tavandayken çok yumuşak ve küçük desenli duvar kağıtları kullanılabilir. Misafir odasına gelince, iki farklı duvar kağıdı rengi kullanın. Örneğin, kırmızı ve altın veya gümüş ve siyah ancak duvar kağıdı renginin mobilya rengine ve dekora bağlı olduğunu dikkate almalısınız. Bejin çoğunlukla seçildiğini unutmayın, çünkü alanı daha geniş hale getiren ve alanı daha iyi aydınlatan yumuşak bir renktir.

classical wallpaper

Oturma odası tüm ailenin bir araya geldiği yerdir, bu nedenle mutluluk ve samimiyet arasında birleşen renkleri kullanmalısınız. Kırmızı, bebek pembesi veya manzaralardaki çiçeklerin (deniz, gökyüzü veya orman) 3D bir resmini, güzelliğini ve canlılığını göstermek için ana duvardaki duvar küreleri veya zemin küreleri ile kullanabilirsiniz.

Oturma odasına gelince, ev sahiplerini sıkmayacak rahat renkler kullanmalısınız. Yeşil, turkuaz ve açık mavi mükemmel seçimlerdir.

Duvardaki portrelerin ve manzara resimlerinin hayranı değilseniz, duvar boyası yerine desenli, çizgili veya düz duvar kağıdı kullanabilirsiniz, ancak dikkatlice seçin ve aydınlatma, dekor ve oda mobilyalarıyla neyin tutarlı olacağını seçin.

Yatak odası en önemli odadır çünkü yorucu bir günün sonunda dinleniriz. Bu nedenle, duvar kağıtları ruh halini aydınlatacak desenlerde veya resimlerde olmalıdır. Çoğu insan, yatak odalarında çiçekler ve kelebek duvar kağıtları veya 3D manzara resimleri gibi ferahlatıcı duvar kağıtlarını tercih eder.

Çocuk yatak odalarına gelince, en uygun duvar kağıdı en sevdikleri karakterlerle dolu, sarı gibi ferahlatıcı ve enerji verici bir renktir.

suitable wallpaper

Çoğu çocuk duvar kağıdı Külkedisi ve peri masalı prenseslerini, yıldızlardan veya hatta küçük hayvanlardan, süslemeler ve bitki resimleri olan modern duvar kağıtlarını kullanabilirsiniz. Bu duvar kağıtlarını oturma odasında bile kullanabilir, yumuşak ve oldukça bir atmosfer verecek nötr renkler veya gri renkler kullanabilirsiniz, ancak renkli duvar kağıdı daha trenddir.

Genel dekor Arap aksesuarları ve mobilyalarıyla Arap ise, arabeskten esinlenen geometrik çizgilere sahip duvar kağıtları kullanın.

Dekor ve duvar kağıdı arasında nihai tutarlılık elde etmek her zaman mümkün değildir, bu nedenle dekor ile iyi çalışan nötr bir renk kullanarak dekor elemanlarını ve duvar kağıdını birleştirmeniz gerekir.