cloudfront
Viktorya Tarzı İç Tasarım

Viktorya Tarzı veya İngiliz Tarzı belirli bir dereceye kadar sıkı ve muhafazakâr, geleneksel olan, zarif, iyi ve zevkli bir tarz olarak kabul edildi.

Victorian entrance chandelier

İngiliz iç tasarım tarzı bol miktarda doğal ahşap ve tekstil, büyük kapılar ve büyük pencereler, rahat halılar ve lüks perdeler, geniş ahşap merdiven ve şömineye sahiptir. Şömine İngiliz evlerinin iç mekânında vazgeçilmez bir unsurdur, şömine de iç mekânın planladığı merkezi bir bileşendir.

Klasik İngiliz oturma odasının duvar tasarımı için genellikle doğal ahşap paneller veya geleneksel şerit veya küçük çiçeklerle kalın duvar kâğıdı kullanırız. Genellikle zemin parke ile kaplıdır. Renk şeması çok çeşitli olabilir- sarı, kırmızı, altının sıcak tonlarından soğuk mavi, yeşil, griye kadar renkler mevcuttur.

Victorian sofa

Tekstil önemli bir rol oynar İngiliz iç tasarımında, perdeler, kanepeler ve sandalyelerdeki dekoratif yastıklar gibi dekoratif unsurlar, battaniyeler oturma odasında kullanılmalıdır. Oturma odası mobilyaları doğal ahşaptan yapılmalıdır, genellikle tasarımcılar meşe, ceviz, maun, kül, porsuk kullanırlar.

Victorian sitting room

Viktorya tarzında her küçük detay önemlidir. Özellikle zarafet- özenle oyulmuş zarif kanepe ayakları ve döşemelik için sadece doğal kumaşlar kullanır. Tasarımda Zorunlu dekor öğeleri halılar, resimler, porselen ve gümüş, kristal avizeler, şamdanlar, kumaştan yapılmış abajurlar, bir çift masa lambası, kurutulmuş çiçek buketleri ile minyatür vazolar kullanılır.

Victorian Design Pattern

Dolap tasarımının temeli ahşap paneller, döşemelik deri, yeşil renk şeması ve iyi koyu renkli ahşap mobilyalardır. Muazzam ferah masaüstüne ek olarak, sağlam olan bir ofiste her zaman klasik kitaplıklar bulunmaktadır.
İlginizi çekebilecek makaleler