For Consultation

Blog

Modern; prestijli, lüks, siyah ve beyaz renkler için adlandırılmıştır. Hiç anlaşamadığınız ince nötr renkler ve neredeyse tüm modern lüks tasarımlarda kendini gösterir.

İç tasarımda önemli bir temel renk olan beyaz renk denge, konfor ve iç huzur durumu yaratıyor. Siyah lüks ve sofistike bir renktir. Karıştırıldıklarında harika bir portre oluştururlar, bu nedenle evinizde zarafete ihtiyacınız varsa siyah ve beyazı denemelisiniz.

 Black & White Bathroom

İki renk arasındaki çelişki entegre edilmiştir. Siyah renk mesafeleri belirlerken, beyaz renk geniş ve sonsuz alanın resmini ifade eder. Bu çelişki güzel bir tamamlayıcılık yaratır.

Beyaz ve siyahı ev dekorunuza dahil etmek istiyorsanız, bu iki karşıt rengin güzelliğini vurgulamanıza yardımcı olmak için “ALGEDRA” tarafından size verilen bazı ipuçlarını, yönergeleri ve fikirleri izlemelisiniz. Aşağıdaki ipuçlarını kontrol edin:

1. Beyaz rengi seçerken, dekorasyonlar ve zemin siyah olmalıdır çünkü duvarlardan yansıyan ışık daha geniş ve daha hafif bir alanın bir örneğini oluşturur. Işığın renk konumlarından yansıtılması durumunda, siyah ve beyaz kesinlikle birbiriyle harmoni içerisinde olup aşırıya kaçmamış olacaktır.

2. Duvardaki siyah, gri veya kahverengi tonlardaki bazı basit portreler veya raflarda asılı veya yerleştirilmiş bazı kristallerle birlikte aynı tondaki bazı aksesuarlar ve antikalar dekorunuza harika bir güzellik katacaktır.

3. Beyaz zeminler rahatlatıcıdır ve ışığı yansıtır, dolayısıyla odaya daha büyük bir kapasite verir. Ancak çok sayıda koyu renkli dekorasyon eklendiğinde bu renk cazibesini kaybeder. Daha basit alan dekore edilir, daha sofistike ve huzurlu bir ortam ortaya çıkar.

 Black & white interior design

4. Renklerin monotonluğunu kırmanıza yardımcı olmak için ALGEDRA profesyonelleri mumlar, bitkiler, tabaklar veya dekoratif yastıklar, oyma ahşap sandalye veya herhangi bir ahşap veya bakır parçası kullanılmasını öneriyor. Bu, alanın siyah ve beyazla belirgin bir şekilde vurgulamasına yardımcı olacaktır. 

5. Gözler için çok parlak bir beyaz rahatsızlık verir, bu nedenle krem, fildişi veya inci gibi tonlarda beyaz rengi seçmek daha iyidir. ALGEDRA uzmanları, mekanınızın diğer dekorasyonlarınıza uyacak uygun tonları seçmenize yardımcı olacaktır.

6. Mobilyalar hakkında konuşurken, sandalyelerin, kanepelerin, masaların ve halıların kumaşlarını akıllıca seçmek önemlidir, çünkü kumaşlar arasındaki orantılılık daha fazla güzellik katmaktadır. Beyaz ve siyahın güzelliği, kumaş, gölge veya bir parçadaki basit bir değişim odanın tüm görünümünü değiştirdiği ve hepsinin iyi orantılı olduğu sürece, oda kesinlikle lüks görünüyor.

Son olarak, bu siyah ve beyaz desen tek bir oda için özel değildir, ancak oturma odaları, misafir odaları, yatak odaları, mutfaklar, çocuk odaları ve banyolar için de uygundur.