For Consultation

Blog

Güzel bir bahçede vakit geçirmek kadar güzel bir şey yok. Herkes arada bir harika bahçe tasarım fikirleri arar. İyi bir bahçe doğayı kutlar, ruhu yatıştırır ve yaratıcılığıyla ilham verir. Kamu bahçeleri ilginç tasarım seçenekleriyle doludur, ancak bir bahçe planlamak söz konusu olduğunda, olasılıklar ezici görünebilir.

Renkli çiçekler yeni yaşamın bir temsilidir, çiçek dikmek ikinci bir doğa gibi görünür. Bahçe sınır fikirleri için taşlar, beton ve yatay ahşap kirişler yaygın çiçek yatağı sınırlarıdır, sınırın yüksekliği ve ahşabın gümüş-beyaz tonu bu fikri denemek için göz alıcı iki nedendir.

 Garden Design ideas

Ev bahçe tasarım fikirleri, yol boyunca kullanılabilir çünkü bahçe boyunca hareket yaratırlar. Bu yürüyüş yollarını işlevsel oldukları kadar güzel hale getirmek için biraz zaman ayırmak dış mekân alanını geliştirir. Beton kiremitleri yan yana koymak yerine, taşların arasında biraz boşluk bırakın. Aradaki boşluğu kısa bitkilerle doldurmayı deneyin. Taşların üzerine dökülseler bile, ortaya çıkan bitki örtüsü görsel olarak çarpıcıdır. Bazı kayalar ve çakıl, özellikle dikdörtgen yürüyüş yolu fayansları ve otlar, musluklar ile birleştirildiğinde modern bir görünüm yaratabilir.

 Garden Design Idea

Kayadan bahçeler, dik yamaç veya diğer zor yetiştirme koşulları da dahil olmak üzere herhangi bir avluya doğal ve sağlam bir güzellik getirebilir. Kaya bahçesi tasarım planlarında, çarpıcı yeşilliklerin renkli çiçeklerle eşleştirilmesiyle kayalık bir bahçeye dramatik bir etki eklenebilir. Birçok kaya bahçesi zorlu koşullara dayanabilir ve fazla bakım gerektirmez. Bodur kozalaklı ağaçlar kaya bahçesi için idealdir. Kontrast için renkli çiçeklerle kayalar arasında sıkışan bir bütün bahçe yaratırlar.

Geçmişte bahçecilik birçok kişi tarafından takdir edildi, ancak büyük projeler söz konusu olduğunda farklı düşünmeye başlama zamanı. İşte dikey bitki yetiştiricileri oluşturmak için bir tür kanıtlayan bir proje: Bahçe tasarımcısı Ryan Benoit, sanatsal bir tavandan tabana bahçe için bir dizi eski metal cephane kutusunu yeniden tasarladı. Kutuların kenarlarına delik açıp ölçerek yapın. Ardından zincirin uzunluğunu kutuların karşı uçları boyunca geçirin ve bir dış duvara asmadan önce cıvatalarla tutturun.

 Gardening

Erick Stern "bahçe yapımı ilginç ve sessiz bir iştir" diyor. Uzun çiçek açan bitkilerden bir renk bulmak zor. Erick gibi peyzaj tasarımcıları tarafından tasarlanan Amerika'daki büyük bahçe, Erick'in mevcut olanı kullanma tercihinde tasarım tekniklerinin nasıl kullanıldığına dair derinlemesine bir bakış sunuyor, maceracı konukları ödüllendirmek için mükemmel bir güzelliğe sahip olan omurga benzeri ayak banyosunu verdi. Nazik eğriler, tasarımdaki bu zarafeti bozan sırtları kırmadan mimari eğitiminden ilham aldı. Bu, güzel bir bahçe oluşturmak için büyük bir bütçeye ihtiyaç duymadığını kanıtlıyor. Her şey, bitki yerleştirme sanatı, bu bitkinin veya bunun yanında iyi görünen şeyle ilgili.

Hemen hemen her manzarada en az bir sorun ya da bitkilerle o kadar yoğun gölgeli bir yer vardır ki tasarım seçeneği bitkilerle sınırlıdır. Sorunlu alan kayalık bir yamaçsa, o zaman bir kaya bahçesi tasarımı doğal olarak peyzaj çözümü olarak kendini gösterir. Neden kayalıklarla savaşmaktan ziyade avantajı kullanmıyorsunuz?

Arazi çok engebeli ise ve aşınma, kazadan bir kaya bahçesi inşa etmek için kaya ithal etme olasılığını düşünün. Toprağı tutacak ve erozyonu azaltacaktır. Ancak istinat duvarları inşa etmek için güçlü bir seçenektir. Güneş tarafından bir sorun varsa o da kurumadır. Kaya bahçeciliği bir fincan çay değildir, bu yüzden periskopu daha geleneksel bahçe tasarımlarına pratik bir alternatif olarak düşünün. Benzer sulama ihtiyaçları olan bitkileri bir bahçede gruplandırmanın yanı sıra, az bakım gerektiren dikim yapılarak para ve zamandan tasarruf edilebilir.

Güzel bir bahçede vakit geçirmek gibisi yok. İyi bir alan doğayı kutluyor, ruhu yatıştırıyor ve yaratıcılığa ilham veriyor. Kamu bahçeleri ilginç tasarım seçenekleriyle doludur, ancak bir bahçe planlamak söz konusu olduğunda, olasılıklar ezici görünebilir. Renkli çiçekler yeni yaşamın bir temsilidir, çiçek dikmek ikinci bir doğa gibi görünür. Taşlar, beton ve yatay ahşap kirişler yaygın çiçek yatağı sınırlarıdır, sınırın yüksekliği ve ahşabın gümüş-beyaz tonu bu fikri denemek için göz alıcı iki nedendir. Sonunda, gerçekten ideal bir bahçeye sahip olmak istiyorsanız, size yardımcı olması için deneyimli bir bahçe tasarımcısına gitmelisiniz.